cura de slabire determina obesitate?!

Ai constatat ca greutatea ta a scapat din frau? Sau tocmai ai obtinut greutatea visata in urma unei cure de slabire eficiente? Aici poti posta cum ai reusit sa slabesti sau poti citi cum ai putea sa slabesti cat mai sanatos si eficient.

Moderatori: miha1950, Nally, adi, maria MIHULESCU, kia, adinush, octavian, Moderatori

victor01
Incepator

cura de slabire determina obesitate?!

Mesajde victor01 » 27/03/2006 11:31

Buna,

Am citit in diverse resurse de ex. pe obesity.alistabout.info ( linkul este aici ) ca curele de slabire determina o crestere a predispozitiei organismului la obezitate. Sotia mea tine cura de slabire si acest lucru ma ingrijoreaza . Ce parere aveti?

Multumesc
Ultima oară modificat 29/03/2006 09:01 de către victor01, modificat 1 dată în total.

adi
RC Admin
RC Admin

Mesajde adi » 28/03/2006 12:26

Nu stiu daca e o sursa tocmai de incredere. Poate ar trebui a incerci resurse oficiale, dar sunt sigur ca daca tii cure de slabire sub indrumarea unui medic nutritionist nu ajungi sa te ingrasi :D

Daca doresti sa postezi referinta exista o sectiune speciala.

Nally
Bucatar

Mesajde Nally » 28/03/2006 03:40

Eu am ajuns la o concluzie!

Curele de slabire nu au efect daca o data cu ele nu ne schimbam si stilul de viata si alimentatie! Degeaba tinem o dieta de schimbare a metabolismului, o dieta saraca in calorii sau mai stiu eu ce fel de diete ( ca sunt o multime!) ... daca o data cu hotararea de a slabi nu ne schimbam si modul de a gandi in privinta alimentatiei... nu ne schimbam obiceiurile alimentare si stilul de viata! Mai multa miscare in aer liber, mai mult sport...

Sotia ta trebuie sa slabeasca mult? Daca da si eu recomand inainte de orice dieta vizita la un nutritionist! Acesta in functie de procentajul de grasime in organism si modul acestea de depozitare poate prescrie o dieta sigura si fara efecte negative asupra sanatatii organismului! :)

Multa sanatate! :)
''Incepe ce poti face, sau ce poti visa: indrazneala are geniu, putere si magie...'' J. W. von Gheothe

www.retete-apetisante.ro

Nally
Bucatar

Mesajde Nally » 28/03/2006 03:54

''Incepe ce poti face, sau ce poti visa: indrazneala are geniu, putere si magie...'' J. W. von Gheothe

www.retete-apetisante.ro

Înapoi la “Cure de slabire”