Covrigi sarati/perec/pretzel

Exista o reteta de mancare sau de dulciuri la care nu ati putea renunta niciodata? E atat de buna incat cu greu va puteti opri din mancat? Convingeti si pe altii sa-l incerce descriind-o aici.

Moderatori: miha1950, Nally, adi, maria MIHULESCU, kia, adinush, octavian, Moderatori

pupi
campion la gatit
campion la gatit

Mesajde pupi » 23/02/2014 08:10

Crista , imi plac si mie retetele cu aluat dospit, vorba ta, iti lasa timp si pentru alte activitati casnice....spor sa ai si te astept cu impresia :D

antoniah
Expert in arta culinara

Mesajde antoniah » 23/02/2014 08:29

pupi scrie:Antonia , ma bucur nespus ca au placut si mamei tale si bineinteles ca i-a facut :D .
Mi-ai dat o idee buna cu chiflutele DAR mama ta a completat idea cu branzica sarata pe care a pus-o in mijloc....suna tare bine.
Am facut si eu o portie de covrigi( comanda speciala de la Maxy) , am pastrat 5 pentru noi si 5 a trebuit sa ii dau la cunostinte :P ...i-am innebunit cu covrigii =)) =)) .
Tie ti-au ajuns chiflutele pentru micul dejun sau iar ai ramas fara ele??? :P :P
Pentru marti am iarasi in plan o portie de covrigi dar fac ca si tine...cativa doar si restul chifle....sper sa apuc sa fac si poze la ei ca de data asta nu am apucat :x ...
Transmite mamei tale ca ii multumesc si ca o imbratisez :hug: :hug: :pup: :pup:

Te pupam si noi toti. :hug: :hug: :hug:

Am facut ”o tura noua” de covrigi (si niste mici impletituri in locul chiflutelor). Pun link-ul:

http://www.reteteculinare.ro/forum/disc ... -12585/80/

Iti multumesc inca o data! :hug: :pup: :flower:

Danieluta
Expert in arta culinara

Mesajde Danieluta » 23/02/2014 08:31

pupi scrie:Dani, pe marti am in plan inca o tura, vezi sa nu iti faci nici un program...cum ii termin , fac pachet si il trimit cu avionul...il va parasuta direct la tine la poarta :D ...multumesc draga mea :hug: :hug: :pup:

...ai astept asa... :buuun: :buuun: :buuun:

:hug: :hug: :hug:

pupi
campion la gatit
campion la gatit

Mesajde pupi » 24/02/2014 06:44

Antonia, ma bucur mult :hug: :pup: , am vazut impletiturile , arata tare bine....au ajuns pentru micul dejun sau s-au papat rapid???
:D :D ....multumesc inca odata pentru incredere :hug: :hug: :pup: :pup:

antoniah
Expert in arta culinara

Mesajde antoniah » 24/02/2014 08:44

pupi scrie:Antonia, ma bucur mult :hug: :pup: , am vazut impletiturile , arata tare bine....au ajuns pentru micul dejun sau s-au papat rapid???
:D :D ....multumesc inca odata pentru incredere :hug: :hug: :pup: :pup:

S-au mancat tot IN ACEEASI SEARA :o (covrigi & chiflute).

Eu iti multumesc pentru reteta! :hug: :pup: :flower: :hug:

pupi
campion la gatit
campion la gatit

Mesajde pupi » 26/02/2014 10:35

Dani, maine am in plan iarasi o tura....deci stai de paza....vine pachetul spre tine :hug: :pup:

pupi
campion la gatit
campion la gatit

Mesajde pupi » 26/02/2014 10:37

Antonia am in plan pe maine covrigii iarasi....am sa dublez reteta si am sa fac si chifle si impletituri ca ale tale....imi plac ,au aspect frumos :hug: :hug: :pup: :pup:

Înapoi la “Retete preferate”