Cine ma ajuta?

Aici puteti posta critici (sau laude) la adresa site-lui. De asemenea puteti face orice sugestie privitoare la ce ar trebui schimbat sau la ce ati fi interesat sa vedeti pe site.

Moderatori: miha1950, Nally, adi, maria MIHULESCU, kia, adinush, Moderatori

iasmina
Bucatar in devenire

Cine ma ajuta?

Mesajde iasmina » 18/04/2007 09:16

Va rog frumos sa ma ajutati cu informatii despre trimiterea retetelor, pt ca am scris o reteta la"propune reteta" si imi spune ca linkul nu este corect.Ce trebuie sa complectez la rubrica "link" pt a trimite?Multumesc
iasmina

Leila
campion la gatit
campion la gatit

Mesajde Leila » 18/04/2007 09:51

:hug: buna Iasmina :) la rubrica unde ai postat reteta pe care vrei sa o adaugi la cartea de bucate (propune reteta) sus ,sub Semne de carte , Yahoo!, Unelte , Ajutor , intr-un chenar alb este scris link de la reteta pe care ai postat-o sa zicem la retete ilustrate . Linkul este de forma http://www.reteteculinare.ro etc...., selectezi acesta apoi cu tastele Ctrl C dai copiere si apoi intri la propune reteta si in spatiul ptr link dai Ctrl V si se lipeste astfel linkul de la reteta postata.

Sper ca nu te-am incurcat mai tare :flower: :flower:

iasmina
Bucatar in devenire

grea de cap!

Mesajde iasmina » 18/04/2007 10:03

iti multumesc f mult pt raspuns, dar acuma nu ma descurc nici atat :P am intrat la rubrica propune reteta, am complectat toate spatiile ce trebuia complectate,iar dupa rubrica MENTIUNI/MOD DE FOLOSIRE, apare o rubrica ingusta'LINK LA TOPICUL DIN FORUM", in aceasta rubrica nu stiu ce trebuie sa complectez, pt ca am incercat toate variantele, dupa exemplul dat si nimic.ceea ce mi-ai scris , nu apare la mine, sau nu vad :o .iti multumesc si poate ma ajuti cu acea rubrica :flower:
iasmina

Leila
campion la gatit
campion la gatit

Mesajde Leila » 18/04/2007 10:08

:badday: Iasmina inainte sa postezi reteta la propune reteta trebuie sa postezi la retete ilustrate . sau la mancaruri preferate ,sau la prajituri si alti indulcitori si numai dupa aceea poti sa postezi reteta la propune reteta.
Eu am cautat reteta ta postata in una din aceste sectiuni si nu am gasit-o .

1. intri la forum discutii
2. alegi una din variante (retete ilustrate, bucatarie vegetariana, mancaruri preferate, etc...)
3 apesi pe chenarul cu creeaza subiect nou
4 introduci in aceasta sectiune reteta si la atasamente se pun eventual poze
5 apesi pe buton trimite

dupa ce ai trimis reteta poti sa intri la propune reteta .

Sper ca acum am reusit sa iti explic . Multa bafta si sa nu-fi fie jena sa ne intrebi daca nu ai inteles . Si ptr. mine a fost mai greu la inceput dar fetele au fost foarte dragute si mi-au sarit in ajutor . :pup: :flower: :flower:

iasmina
Bucatar in devenire

MII DE MULTUMIRI!

Mesajde iasmina » 18/04/2007 10:28

iti multumesc fffff mult, cred ca am reusit :party: sper sa incerci reteta mea si sa iti placa, cred ca am scris explicit si se poate intelege modul de preparare.multumesc pt rabdarea avuta :flower: :hug:
iasmina

maria MIHULESCU
Bucatar de elita

Re: grea de cap!

Mesajde maria MIHULESCU » 18/04/2007 10:30

IASMINA GIURGEV scrie:iti multumesc f mult pt raspuns, dar acuma nu ma descurc nici atat :P am intrat la rubrica propune reteta, am complectat toate spatiile ce trebuia complectate,iar dupa rubrica MENTIUNI/MOD DE FOLOSIRE, apare o rubrica ingusta'LINK LA TOPICUL DIN FORUM", in aceasta rubrica nu stiu ce trebuie sa complectez, pt ca am incercat toate variantele, dupa exemplul dat si nimic.ceea ce mi-ai scris , nu apare la mine, sau nu vad :o .iti multumesc si poate ma ajuti cu acea rubrica :flower:

Iasmina eu de cate ori am pus o reteta in cartea de bucate, am procedat la fel ca tine, si unde punea link, nu am scris nimic, am dat trimite si...a intrat :roll:

Leila
campion la gatit
campion la gatit

Mesajde Leila » 18/04/2007 10:42

Ptr. putin Iasmina , oricand ai nelamuriri poti sa intrebi fara jena. :pup:

Înapoi la “Sugestii si reclamatii”