Cat de des luati masa in oras?

Discutii libere pe orice tema

Moderatori: miha1950, Nally, adi, maria MIHULESCU, kia, adinush, octavian, Moderatori

Cat de des luati masa in oras?

De mai multe ori pe saptamana
55
10%
O data pe saptamana
55
10%
O data la 2 saptamani
32
6%
O data pe luna
76
13%
O data la cateva luni
151
27%
O data pe an
120
21%
Altele
79
14%

Voturi totale: 568

xanora
Bucatar Sef

Mesajde xanora » 01/04/2013 09:01

Inainte as fi putut sa spun ca in fiecare zi :P caci lucrand la restaurant mananci si acolo, nu? =)) In medie , mergem cam de doua -trei ori pe luna doar noi doi sau cu prietenii, insa aniversarile noastre intotdeauna am preferat sa le fac acasa. Asa, se mai intampla sa fie mai multe evenimente intr-o luna si sa luam cina cam de 4-5 ori pe saptamana din cauza prietenilor. La mine in familie tin minte de mica ca mergeam doar iarna, in extra sezon, in fiecare duminica la cina in oras.
xanora
"Eu sunt o-mperechere de straniu
Şi comun,
De aiurări de clopot
Şi frământări de clape -
În suflet port tristeţea planetelor ce-apun,
Şi-n cântece, tumultul căderilor de ape..." Ion Minulescu " Ecce homo"

ana_apostol
Incepator

destul de des

Mesajde ana_apostol » 25/04/2013 11:19

Iau pranzul in oras in fiecare zi lucratoare a saptamanii. Am noroc mare ca Mamma Mia (restaurantul meu preferat) e aproape si fac si ceva miscare pana acolo. Bine, acum ca lucreaza in regim de restaurant non stop, trec si seara tarziu pe la ei din cand in cand.
Au mancaruri sanatoase, salate foarte bune si supe, ciorbe ... ce mai, mancare ca la mama acasa :)

biaskitchen
Bucatar de elita

Re: Cat de des luati masa in oras?

Mesajde biaskitchen » 25/04/2013 12:13

Odata la cateva luni .Inainte de criza mergeam in fiecare zi lucratoare pentru ca ne permiteam sa servim masa de pranz la un restaurant de langa firma .Acum nu mai avem timp nici sa ne luam pauza de masa de 1 ora , muncim incontinuu :badday: .

Înapoi la “Zona libera”