Cafeneaua RC (9)

Discutii libere pe orice tema

Moderatori: miha1950, Nally, adi, maria MIHULESCU, kia, adinush, octavian, Moderatori

nadyutza
Incepator

Cafeneaua RC (9)

Mesajde nadyutza » 12/01/2008 09:32

Nimeni la cafea :cry: , va invit eu la o :cafea: fierbinte. De unde luati acele poze frumoase cu cafele,flori,etc?

Karla
Incepator

Mesajde Karla » 12/01/2008 10:31

Buna!
Pozele sa gasesc pe net. Selectezi la google optiunea imagini si apoi tastezi ce vrei cafea, ceai, flori.... Apar toate pozele de pe net care ilustreaza cuvantul respectiv. Sper ca am explicat bine.

Imagine
Traieste ca si cum ai muri maine. Invata ca si cum ai trai vesnic.

crista
campion la gatit
campion  la  gatit

Mesajde crista » 12/01/2008 10:38

Buna dimineata ... la mine plouaaaaaaaaaaa de rupe .... si e cald afara nu imi vine sa cred ...

Nadyutza pozele cu cafele si flori si alte cele se iau de pe www.google.com unde alegi imagini ( nu web ) ... apoi in dreptunghiul de cautare scrii ce vrei tu sa gasesti in ce limba vrei romana, engleza etc ... deci de ex... cafea si or sa iti apara pagini intregi cu poze care au legatura cu acest cuvint, cind iti place o poza dai click pe ea se va deschide o pagina care in partea de sus o sa aiba poza aleasa si in partea de jos pagina intreaga in contexul careia se gaseste poza... acolo in partea superioara o sa vezi 2 linkuri scrise.. unul dintre ele e intitulat : link direct catre foto ( in fine cam asa ceva .. ) dai clik pe el si vezi cit de mare e in original imaginea aleasa ca sa nu pui vreo placinta .... dc are o marime normala copiezi URL -ul ADICA adresa : http://www. etc .... te intorci in mesajul in care vrei sa o introduci si apesi butonul img galben de deasupra mesajului... scriii http:// etc si apesi din nou img care acum o sa aiba si o steluta ... adica o sa iti apara ceva de genul Imagine
apesi previzualizeaza si verifici dc apare poza aleasa si dc se incadreaza bine in mesaj ... si abia dupa trimiti mesajul ... dc ai apucat sa il trimiti si ceva nu iti place poti modifica mesajul .. vezi butoanele de la subsolul mesajului ...

sper ca nu te.-am zapacit prea tare ... incearca .. te duci jos la cosul de gunoi si deschizi un subiect nou in care sa te joci sau scrii in unul gata deschis ...

si acum o cafeluta de simbata dimineata :

Imagine

crista
campion la gatit
campion  la  gatit

Mesajde crista » 12/01/2008 10:39

:P Karla amindoua o data :D

stefanuta
Bucatar in devenire

Mesajde stefanuta » 12/01/2008 10:47

Chiar daca am baut cafeaua una de la voi asa frumoasa mai accept :D .Crista si aici ploua de 2 zile incontinu :(

Karla
Incepator

Mesajde Karla » 12/01/2008 10:54

Fetelor am deschis un subiect aici si am pus poze din Bucuresti de azi dimi.
Va place? La noi este ingrozitor de frig si ceata cat vezi cu ochii. Dar peisajul este de vis.

crista
campion la gatit
campion  la  gatit

Mesajde crista » 12/01/2008 11:05

vazut, placut ... Karla in ce zona stai ? dc nu sunt indiscreta 8) ... si eu sunt/eram din Bucuresti

Stefanutza si la mine ploua , ploua mai tare pina acum, acum insa s-a mai potolit dar e cald afara .. tare nesanatoasa e caldura asta .. se vede ca a sosit ceva vint cald de la Adry :P cica pe linga cuneo ninge cu fulgi mari si tuna in acelasi timp .. asa ceva eu n-am mai auzit ...

nadyutza
Incepator

Mesajde nadyutza » 12/01/2008 11:15

Multumesc Crista si Karla,asa o sa fac . Apropo de vreme la noi e ger si acu a iesit soarele da cu dinti :)

Karla
Incepator

Mesajde Karla » 12/01/2008 11:55

crista scrie:vazut, placut ... Karla in ce zona stai ? dc nu sunt indiscreta 8) ... si eu sunt/eram din Bucuresti

.

Militari. Suntem/eram vecine. :D

Mona S P
Bucatar de elita

Mesajde Mona S P » 12/01/2008 02:26

Buna tuturor !!

dupa aproape 2 zile de lipsa net, iata in sfarsit ca pot sa va salut din nou ...

multumesc tuturor pentru cuvintele calde adresate ...sunteti adevarati prieteni, si ma mandresc cu voi :master: :pup: :hug:

chiar doresc sa beau o :cafea: , si cu asemenea oferte este greu de rezistat :wink: ...Karla si Cris, va multumesc :pup: :pup: ...am luat si o pricomigdala ca tare bune mai sunt :buuun: ...

o zi buna in continuare..dar mai ales un sfarsit de sapatamana cat mai frumos :hug: :flower:

ps. la noi este un peisaj de basam...
Fişiere ataşate
HPIM4134.JPG
HPIM4134.JPG (75.59 KiB) Vizualizat de 4275 ori

Înapoi la “Zona libera”