Cafeneaua RC(7)

Discutii libere pe orice tema

Moderatori: miha1950, Nally, adi, maria MIHULESCU, kia, adinush, octavian, Moderatori

crista
campion la gatit
campion  la  gatit

Cafeneaua RC(7)

Mesajde crista » 13/12/2007 03:28

continuare de aici
RC6
Ultima oară modificat 27/12/2007 06:49 de către crista, modificat 1 dată în total.

crista
campion la gatit
campion  la  gatit

Mesajde crista » 13/12/2007 03:37

Thea bine ca ai scapat .. acum poti face eventual un vaccin si pt alte boli din astea de copilasi pe care poate nu le-ai avut inca dar pe care le poate aduce Sonia de la scoala sau gradinita ??

imi plac globurile tale si mai ales din prima poza e unul cel mai in dreapta cu dfungi aurii si verzi pe verticala ... eu am o mica mare fixatie uneori pe verde, auriu si maro/ bej si uneori pe rosu (dar mai rar :P )

pomul meu e numai cu auriu ... dar niste globulete cu verde si auriu i-ar sta bine .. mi-ai dat idee

melianda
Bucatar de elita

Mesajde melianda » 13/12/2007 04:42

salutare, salutare!
ce faceti?
eu abia acum imi beau cafeluta
maine sunt gata cu curatenia...
ieri am fost si am facut cumparaturi pentru sarbatori ca mai tarziu e teroare in supermarket-uri...
va pup si sa aveti o zi faina in continuare. :flower: :flower: :flower:

melianda
Bucatar de elita

Mesajde melianda » 13/12/2007 04:48

Thea e absolut superb bradul, ca in reviste.
Azi a cumparat si al meu un brad inalt de vreo 2,70 m
sambata sau maine seara il vom impodobi, asa ca abia astept...
sa vedeti ce se vor bucura prichindeii mei.

Ioana
Bucatar Sef

Mesajde Ioana » 13/12/2007 05:45

salutari tuturor!

Mona cred ca e vremea durerilor de dinti ca si pe mine m-au apucat de cateva zile si am aflat cu stupoare ca-mi ies maselele de minte :D ce nebunie, si ce dureri :badday: dar merita, voi fi cu mult mai desteapta cand vor iesi de tot

dar in rest sunt intr-o stare zen cred ca e de la acupunctura, ca nici macar durerea de masele nu-mi strica calmul :roll:

Thea, frumos brad, multumesc de poze noi nu stam de craciun acasa asa ca anul asta nu facem si-mi cam pare rau, dar nu ar avea rost...

roxanavmv
Bucatar de elita

Mesajde roxanavmv » 13/12/2007 07:39

Mona, sper sa te simti mai bine, cred ca toti stim ce "minunate" sunt durerile astea. Si cum e sezonul pt. tuica fiarta, amorteste si tu dintii cum faceau bunicii ( nu eu :sfant: ) cu o gura de tuica.
Ioana, imi pare rau sa te anunt ca se poate intampla ca "indesteptarea" asta (sa nu razi ca m-am gandit ceva sa scot cuvantul asta :bum: ) sa nu dureze decat cativa anisori, dupa care vin alte dureri cand le pierzi :cry:. Eu mai am numai 1 din 4, si aia plombata pe toate partile, si cu celelalte 3 am avut problme mai mari decat cu restul dintilor: una s-a crapat, alta s-a cariat irecuperabil, iar a treia am scos-o dupa ce am facut o infectie pe osul gingiei si plutea in puroi, se misca precum dintii de lapte, dupa ce m-a sagetat trei zile si trei nopti pana in varful creierului si in ureche si pe gat in jos, am scos-o cu maaaaare bucurie.
Melianda, brad de 2,70? Ala da frumusete. de-abia asteptam sa-l vedem. Cat de mari sunt prichindeii tai? ca nu cred sa fi vazut poze pana acum.
Thea, superb bradul si arata asa calda camera cu bradul si cu draperiile tale, imi place mult. Cat despre vaccinuri, chiar citeam ieri ca Merck retrage nu stiu cate vaccinuri pt. meningita, influenza, pneumonie si Hepatita B de pe piata pt. ca ar fi fost contaminate de un lot nesterilizat. Au spus ca nu ar trebui sa fie nici un pericol de sanatate, si nici nu e nevoie sa revaccineze copiii, dar iti dai seama ca e imposibil sa nu-si faca griji parintii. Mai ales ca e pt. copii intre 3 luni si 5 ani.

crista
campion la gatit
campion  la  gatit

Mesajde crista » 13/12/2007 07:50

masele de minte .. eu una nu m-am desteptat deloc de cind le am .. poate pt ca nici pina la minunata ( ca sa nu zic aproape matusalemica) virsta pe care o posed nu miau iesit de tot aceste maselute... am numai colturi caci nu am loc in gura unde sa mai iasa si ele si deci stau pe jumatate sub gingii ... mi-au impins toti dintii si asa strimbi ei de fel cu toate cele 3 aparate purtate in copilare =)) Cind au inceput sa imi iasa aceste masele eram tot babutza ca aveam vreo 25 ani cred ... si au inceput toate in acelasi timp =)) asa ca imi amintesc bine cum am avut si o mina paralizata din cauza durerii ( dreapta)... nu vreau sa ma gindesc ce se va intimpla cind poate va tb sa le scot offff sper sa nu fie curind cu toate ca ultimul dentist din viata mea se oferea sa le scoata " ca sa nu am probleme in viitor " =)) ... la cite sute de euroi costa extractia lor problemele le aveam atunci nu in viitor =))

crista
campion la gatit
campion  la  gatit

Mesajde crista » 14/12/2007 08:15

buna dimineata ....

numai azi si gata alta saptamina... mai ce trece timpul .... iar dupa saptamina asta vine si Craciunul :party:

nicoleta64
Bucatar de talie internationala

Mesajde nicoleta64 » 14/12/2007 09:58

Buna dimineata.. :cafea:
Chiar... trece asa repede timpul asta.
Ca in fiercare an ,nu stiu de ce ,in perioada asta de sarbatori se face mai mare nostalgia de familia ramasa in tara. :(

Ioana
Bucatar Sef

Mesajde Ioana » 14/12/2007 10:15

buna dimineata, ce bine ca exista analgezicele, am avut o noapte linistita.

roxana, nasoale probleme, sper sa nu am si eu asa complicatii, una din masele o voi scoate dupa sarbatori fiindca creste pe orizontala in gingie si impinge restul dintilor de aici durerile crancene in ureche, ochi, cap, si coboara la gat. si imi cresc 3 masele odata, si daca ma gandesc ca ultimul dinte de lapte mi-a cazut la 22 ani .... poate ca maselele astea nu sunt semn de desteptaciune ....

dar ceea ce zici crista ma intriga, adica te durea mana de la maseaua de minte? adica e posibil ca mana mea stanga+umarul care ma doare de mor si din cauza ei umblu pe la doctori de 3 luni dar fara nici un diagnostic poate fi tot de la masea???? ca e pe partea stanga maseaua inchisa in gingie.... hmmmmmmmm.... o sa intreb azi la dentist ce parere are.

Înapoi la “Zona libera”