Cafeneaua RC (49)

Discutii libere pe orice tema

Moderatori: miha1950, Nally, adi, maria MIHULESCU, kia, adinush, octavian, Moderatori

antoniah
Expert in arta culinara

Mesajde antoniah » 03/06/2013 02:54

pupi scrie:Antonia , ai dreptate in ce spui....eu admir astfel de oameni pana la cer si inapoi , pana la soare si inapoi si pana la stele si inapoi( l-am citit pe Maxy cand vrea sa imi spuna cat de mult ma iubeste) :clipocit: :clipocit:

Tare ma bucur ca ai revenit, ca esti iarasi printre noi , ti-am simtit lipsa .Sper ca nu mai pleci :P ...

Mi-a placut povestioara ta, e foarte instructiva pentru cine vrea sa inteleaga....fug sa spal vasele, am cred ca 3 masini de spalat, am avut prieteni al un BBQ si nu am folosit nimic de carton/plastic etc....acu stau la smotruit :P :P de parca nu am muncit destul azi la cocalit :P :P ....idea e ca a fost fain, timp frumos, caldut dar nu peste poate, aer curat, verdeata, voie buna, rasete si comicarii.....a fost fain, fain, a meritat efortul si de dinainte si cel de acuma....te pup si inca odata...ma bucur de intoarcerea ta, mi-ai lipsit :hug: :pup: :flower:

:hug: :hug: :hug: Ma bucur ca v-ati simtit bine la BBQ.

Mi-a ramas in suflet declaratia lui Maxy... Cred in iubirea infinita... Imi imaginez ce fericire simti cand iti spune acest lucru... :vis:

:hug: :pup: :flower:

antoniah
Expert in arta culinara

Mesajde antoniah » 03/06/2013 03:00

Revin mai spre seara ca... nu e urma de cafeluta (deocamdata) pe aici... :(

Va :hug: pe toti si va doresc o saptamana frumoasa!

Danieluta
Expert in arta culinara

Mesajde Danieluta » 03/06/2013 04:27

Antonia,cum sa nu fie... :hug:
Fişiere ataşate
Cd.jpg
Cd.jpg (59.65 KiB) Vizualizat de 1411 ori

alejoe
Bucatar de elita

Mesajde alejoe » 03/06/2013 04:35

DANIELUTA am venit la cafeluta , delicioasa :buuun: :buuun: ANTONIA bine ai revenit si mi-a placut mult povestioara :hug: :pup: PUPI ma bucur ca ati avut timp frumos la BBQ e o mare satisfactie cand toate ies bine chiar daca dupa pleaca musafirii trebuie sa o iei de la capat :hug: :pup: o zi buna fetelor :flower: :flower:
claudia

Danieluta
Expert in arta culinara

Mesajde Danieluta » 03/06/2013 04:42

Claudia,draga mea,ma bucur mult ca esti aici si ne bem cafeluta impreuna... :hug: :pup: :flower:

pupi
campion la gatit
campion la gatit

Mesajde pupi » 03/06/2013 07:15

Am facut si eu ochi si cum cafeluta este prima in fiecare zi, am venit sa vad ce bunatati ne-a adus Dani.....asta e " special for Antonia" sau e pentru toate/toti??
oricum este iau si eu din ea si ma infrupt si din bunatatile alea de prajitureel...
Dani :hug: :hug: :pup: :pup:

Antoniamultumesc....iti dai seama cat creste inima in mine cand il aud ce declaratii de dragosta imi face piciul. Sant asa de nevinovati si atata incredere si convingere in ce spune ca aproape ma face si pe mine sa cred :D :D tie nu iti face Antonel declaratii de dragoste din astea??? :D :D ...sant sigura ca da :hug: :hug: :pup: :pup:

Al;e asa e cum spui, merita efortul, mai ales dupa atata ploaie, frig, vant, am reusit si noi sa stam pe terasa cu prietenii si sa ne simtim bine....merita :hug: :hug: :pup:

Danieluta
Expert in arta culinara

Mesajde Danieluta » 03/06/2013 07:34

Pupi... =)) Cafeluta este pentru toata lumea(fete si baieti)... :hug:

Azi avem 39*C,ca uitasem sa scriu,deci e cald... :o

Va doresc o zi/seara frumoasa! :flower:

PS:Mai devreme au fost probleme pe RC(...pe care Adi intre timp le-a rezolvat) si nu am putut raspunde cu "citat" Antoniei unde a scris ca "...revin mai spre seara ca... nu e urma de cafeluta (deocamdata) pe aici...",la care eu i-am raspuns "cum sa nu fie",referindu-ma la cafeluta pe care intre timp o postasem,deci era acum... :lol:

antoniah
Expert in arta culinara

Mesajde antoniah » 04/06/2013 05:33

Ce-mi place cafeluta... :) Dani :hug:

Pupi :hug: chiar sunt draguti cand spun seriosi lucruri atat de frumoase. Antonel este tare mamos... :blushing: (cred ca asa sunt toti baietii).

Claudia :hug:

Eu am avut astazi o zi grea de dimineata si foarte aglomerata dar multumesc lui Dumnezeu ca a trecut bine.

De cand am venit acasa ploua sau sunt nori multi pe cer... Mi-e dor de soare si de caldura lui... Astazi dimineata cand am plecat la 7.30 erau 11 grade C si batea vantul. Parca venea toamna nu vara... :(
La noi merge caldura in casa... atat de frig este afara... :(

antoniah
Expert in arta culinara

Mesajde antoniah » 04/06/2013 05:37

Dani ce mult m-as bucura sa fie 39 C si la noi... :vis:

pupi
campion la gatit
campion la gatit

Mesajde pupi » 04/06/2013 06:56

Antonia te inteleg perfect....asa a fost si la noi aproape trei saptamani in sir si mergea caldura ca iarna. Acuma de doua zile a aparut soarele si e cald, nu foarte dar e bine...multumesc lui Dumnezeu ca e asa...

Anto :hug: :hug: :pup: :pup:

Dani????? Ma :vis: oare am ajuns eu prea repede si nu e deschisa cafeneaua inca???
Mai astept in fata usii pana vine cafeluta aia faina :buuun: :buuun: :buuun: :buuun: ...poate primim si ceva biscuiti langa ea :wink: :buuun: :buuun:

Dani :hug: :hug: :pup: :pup:

Ale, Mara, Roxana, :hug: :hug: :pup:

Înapoi la “Zona libera”