Cafeneaua RC (46)

Discutii libere pe orice tema

Moderatori: miha1950, Nally, adi, maria MIHULESCU, kia, adinush, octavian, Moderatori

yafa
Bucatar de talie internationala

Mesajde yafa » 29/03/2013 03:01

Si eu in fuguta, am multa treaba azi.

Antonia, luna e speciala si frumoasa! Paste fericit draga mea!

Dani, si eu, si eu! :wink: , te pup sa ai o zi frumoasa!

Claudia, spor la gatit si sa petreceti linistiti!Paste fericit!

Fetelor sa aveti un week-end minunat :hug: :hug: :hug: :hug:
Life is like a box of chocolate, you never know what you are gonna get!

http://www.cuisineetplaisir.wordpress.com

xanora
Bucatar Sef

Mesajde xanora » 29/03/2013 03:23

Antonia superba luna!!! Din pacate la noi au fost nori si nu am putut sa o vad bine.

Ale te invidiez pt cele doua masini....eu am lasat cele de ieri afara pe terasa si azi noapte iar a plouat cu praf subsaharian roscat si cele albe si cele negre sunt de spalat inca o data :cry: :cry: :cry:

Danieluta imi plac mult de tot slush puppy :buuun: :buuun: si mai ales ca e de mango :roll: Vara si eu beau mult de tot, aici cel mai des gasesti de lamaie si de cafea, cel putin stiu ca e preparat in anumite gelatarii de ei si e super gustos :roll:

Pupi :P :P Cum ai zis ca munca in gradina e cea mai buna cura de slabire - asa-i ca bunicile noastre de la tara aveau un mijlocel tras prin inel ??? - daca ma apuc sa sap si eu betoanele mele , oare oi slabi?? :P Tot ce stiu e ca in fiecare vara intram cu 55 kg dupa campania de primavara, pe care o incepeam cu 62! Spor la treaba! :hug:

Yafa Ma bucur ca ai venit si tu cu noi la cafeluta, sa stii ca pregatesc o surpriza pt tine :wink: cam pe la sf saptamanii :D , deocamdata am dat comanda de materia prima :D :hug:

Fetelor, weekend frumos si Paste Fericit pt cei ce sarabatoresc duminica!
xanora
"Eu sunt o-mperechere de straniu
Şi comun,
De aiurări de clopot
Şi frământări de clape -
În suflet port tristeţea planetelor ce-apun,
Şi-n cântece, tumultul căderilor de ape..." Ion Minulescu " Ecce homo"

Danieluta
Expert in arta culinara

Mesajde Danieluta » 29/03/2013 05:04

xanora scrie:Danieluta imi plac mult de tot slush puppy :buuun: :buuun: si mai ales ca e de mango :roll: Vara si eu beau mult de tot, aici cel mai des gasesti de lamaie si de cafea, cel putin stiu ca e preparat in anumite gelatarii de ei si e super gustos :roll:

Roxana,iti multumesc :hug: A fost f. bun si racoritor :roll: Si aici au multe gusturi,dar asta de mango este preferatul meu :) Data viitoare fac poza la lista de gusturi :wink: Ieri am iesit putin la plimbare,era cald afara si m-am gindit sa schimb cafeaua pentru un slush ca sa ma racoresc si bine am facut! :clipocit:

Danieluta
Expert in arta culinara

Mesajde Danieluta » 29/03/2013 05:06

Am sosit cu :cafea: -luta! :flower:

Astazi este o alta zi frumoasa si calduroasa,29*C... :)

Va doresc tuturor un weekend minunat! :hug:
Fişiere ataşate
giada-1.jpg
giada-1.jpg (75.37 KiB) Vizualizat de 1283 ori

antoniah
Expert in arta culinara

Mesajde antoniah » 29/03/2013 06:03

Am venit sa bem cafeluta impreuna... :hug:

La noi este destul de frig... nu stiu cum este primavara aceasta... :?

Astept sa vad la TV slujba Papei din seara aceasta. Stie cineva ce post italian transmite slujba in direct?

Va doresc o seara / o zi frumoasa! :hug:
Fişiere ataşate
Primavera.jpg
Primavera.jpg (46.99 KiB) Vizualizat de 1274 ori

Danieluta
Expert in arta culinara

Mesajde Danieluta » 29/03/2013 06:09

Antonia,ma bucur mult ca esti aici si ne bem cafelutele impreuna... :hug:

In IT cred ca pe RAI1 transmit slujba Papei! Defapt,cred ca sint mai multe canale unde transmit in direct...(RAI2,RAI3,CANALE5...) :?

pupi
campion la gatit
campion la gatit

Mesajde pupi » 29/03/2013 06:24

Am sosit....azi m-am trezit cu noaptea in cvap dar am stat la http://www.picgifs.com/graphics/p/phone ... 723103.gif cu prietenuta mea din Arizona :P ...

Dani mersi de coffee....e tare faina si buna....o asteptam :D :hug: :hug: :pup: :pup:

Antonia, ce luna perfecta ai reusit sa fotografiezi....ai un aparat ultra super bun :D :hug: :hug: :pup: :pup:

Ale, o portie de tarta cu fructe a mai ramas??? :hug:

Roxana :hug:

Elo spor la treaba :hug: :hug: :pup:

Danieluta
Expert in arta culinara

Mesajde Danieluta » 29/03/2013 06:37

Pupi... :hug: :pup: :hug:

Iti doresc sa ai timp frumos pentru gradinarit! :flower:

pupi
campion la gatit
campion la gatit

Mesajde pupi » 29/03/2013 07:03

E cam innorat dar nu ploaie si nici nu e frig....ieri am stat la soare sau mai bine zis am lucat la soare...m-am bronzat putintel :P ....poate maine sa fie mai mult soare ca azi :? ... :hug: :hug: :pup:

alejoe
Bucatar de elita

Mesajde alejoe » 29/03/2013 10:46

danieluta o cafeluta pe gustul meu :wink: la noi azi cald 20 grade sper ca vine primavara , pupi o feliuta pt tine am intotdeauna :wink: am facut 2 , maine trebuie sa termin 3 torturi musuroi de cartita reteta danei :D si inca ceva dulce dar nu stiu inca mai caut prin caiet :P maine dimineata vine si preotul cu sfintirea casei dupa pasti o sa pun si pozele o seara placuta si somn usor :hug: :pup: la toate fetelor
claudia

Înapoi la “Zona libera”