Cafeneaua RC (46)

Discutii libere pe orice tema

Moderatori: miha1950, Nally, adi, maria MIHULESCU, kia, adinush, octavian, Moderatori

xanora
Bucatar Sef

Mesajde xanora » 16/03/2013 10:57

Ai , danielutza, ce energizanta e cafelutza ta azi!!
la noi e un pic innorat, sper sa fie mai frumos mai tarziu, caci mergem la un "festival" de Saint Patrick Day :P
DAr tinand cont de vremea de afara vreau sa va zic ca in suflet sunt foarte "calda", ca niciodata am deschis intai RC si am gasit un mesaj ....foarte frumos. Vreau sa le multumesc tuturor celor ce au avut incredere in mine :hug: :blushing: :flower:

Yafa cred ca ai acum aceleasi emotii ce le-am avut eu saptamana trecuta :) Petrecere frumoasa! :party:

Pupi multumesc pt grija fata de Coditza :) Adevarul este ca eu m-am si precipitat un pic cu boala lui, un necuvantator sufera altfel decat noi, tinand cont de faptul ca nu poate spune ce il doare. Cred ca meseria de veterinar e mai ingrata decat cea de doctor uman si merita un pic mai mult de respect! Fasolica? :lol: spune-i sotului ca dac avrea si scazuta cu ciolan si afumatura din fasole pestrita ii trimit par avion! :flower: :peace:

Ale Crista Carmenica va :pup: si un weekend fain!
xanora
"Eu sunt o-mperechere de straniu
Şi comun,
De aiurări de clopot
Şi frământări de clape -
În suflet port tristeţea planetelor ce-apun,
Şi-n cântece, tumultul căderilor de ape..." Ion Minulescu " Ecce homo"

Danieluta
Expert in arta culinara

Mesajde Danieluta » 16/03/2013 06:17

O alta zi,o alta :cafea: -luta! :)

La noi este o zi superba astazi,cald(30*C)si un cer senin,fara nici un nor :vis:

Va doresc tuturor o zi/seara asa cum v-o doriti :hug:
Fişiere ataşate
m.jpg
m.jpg (49.47 KiB) Vizualizat de 1297 ori

pupi
campion la gatit
campion la gatit

Mesajde pupi » 16/03/2013 07:04

Dani cum de ai stiut ca asta e una din cafelutele mele preferate :P :P ....nu vorbesc prosti, serios :peace: ...la mine e frig si innorat. Trebuie sa fug la mall sa caut ceva cadou ptr dl din dotare ....maine e ziua lui, apoi daca nu incepe ploaie sa intru in gradina sa termin de adunat buruienile crescute peste iarna ptr ca marti vreau sa profit de forta jumatatii mele si sa il pun la sapat( normal ca impreuna cu mine :P )am de facut aperitive, tortul , cveva mancare....si timp limitat :badday: ....cred ca azi o las mai moale cu statul la computer :P si lenea caracteristica si fug la oale....mersi de cafeluta :hug: :hug: :pup: :pup:

Anto, Elo, Ale, Mara, Roxana :hug: :hug: :pup: :pup: ...fug la treaba

alejoe
Bucatar de elita

Mesajde alejoe » 16/03/2013 09:14

am venit la cafeluta tare imi mai place cu frisca pupi spor la gradinarit ,roxana distractie placuta si am uitat pupi la multi ani sotului pt maine luni e si ziua micutului o sarbatorim sambata :wink: vin si musafiri maine pt o sapt asa ca azi zi de gatit si curatenie :D va doresc o seara placuta danieluta , antonia , yafa , crista :hug: :pup:
claudia

Danieluta
Expert in arta culinara

Mesajde Danieluta » 16/03/2013 09:51

Pupi,Claudia... :hug: :pup: :hug: :pup:

Ma bucur ca v-a placut cafeluta! :flower:

Doresc tuturor un weekend linistit si cu multa caldura :hug:

Imagine

Danieluta
Expert in arta culinara

Mesajde Danieluta » 16/03/2013 10:34

Pupi,La Multi Ani sotului,sanatate si numai bine ai doresc! :flower:

Imagine

xanora
Bucatar Sef

Mesajde xanora » 17/03/2013 12:52

Pupi :shock: alt peste in familie? =)) La multi ani pt sotul tau, sa aveti parte de o zi frumoasa si sa va iubiti la fel de mult ca si pana acum!

Danielutza superba cafea!
Eu ma bag la nani, ca am avut o dupa amiaza ufff, am mers din irish bar in irish pub :P, ne-am umplut masina de fesuri de Guiness =)) , ne-am batut joc de englezi ca au pierdut la rugby in fata Tarii Galilor - asa , ca intre prieteni, doi romani si 7 englezi si un neamt :P - maine va pun niste poze cu Moraira si dl coditza care este el cel mai mare don Juan sau Casanova, la fiecare colt cate o draguta =))
Va pup si va zic noapte buna! Maine iar Brauhaus :P
xanora

"Eu sunt o-mperechere de straniu

Şi comun,

De aiurări de clopot

Şi frământări de clape -

În suflet port tristeţea planetelor ce-apun,

Şi-n cântece, tumultul căderilor de ape..." Ion Minulescu " Ecce homo"

yafa
Bucatar de talie internationala

Mesajde yafa » 17/03/2013 01:41

Pupi, la multi ani sanatosi jumatatii! sa fie fericit si sa va bucurati unul de altul mult timp de acum incolo.

Am terminat cu musafirii, a fost ok, Antonia, multumesc mult pentru reteta, am pastrat baza si am adaugat pere si 2 feluri de branza.
Meniul a fost frantuzesc: Aperitiv, entre, fel principal si desert.

Dani, multumesc mult pentru cafeluta, e tare buna asa cu frisca.

[ Claudia la multi ani piticului, sa creasca mare si frumos, sa fie sanatos sa va bucurati de el!

Claudia, Roxi, :hug: :hug:
Ultima oară modificat 17/03/2013 11:12 de către yafa, modificat 1 dată în total.
Life is like a box of chocolate, you never know what you are gonna get!

http://www.cuisineetplaisir.wordpress.com

Danieluta
Expert in arta culinara

Mesajde Danieluta » 17/03/2013 02:30

Roxana,Yafa... :hug: :pup: :hug: :pup:

Antonia,mi-ai lipsit astazi la :cafea: -luta! :hug: :pup: :hug:

pupi
campion la gatit
campion la gatit

Mesajde pupi » 17/03/2013 02:35

Dani, Roxana Elo, multumesc frumos pentru urari....da , e ziua sotului si a surorii mele ....el aici cu mine, sora in Romania cu familionul ei....o sa stam pe web sa fiu si eu cu ei la masa si la sampanie :P :P

Roxana am trei pesti luna asta...e si sora mea tot maine :P :P ....in familie santem doi pesti si doi raci :P :P animale de apa , relatie perfecta :D :D ...multumesc....acuma fac cozonac, niste pita pocket( nu prea imi place cum a iesit aluatul...am folosit o faina integrala pentru pastry in loc de faina de paine si cam se simte dubios la pipait aluatul asta ) pentru maine si mai tarziu tortul...nimic deosebit, nu invitati , doar familia dar totusi trebuie marcat evenimentul cu un tort :P :P si aperitivul daca iese :P :P

Elo :hug: :hug: :pup: :pup:

Înapoi la “Zona libera”