Cafeneaua RC (29)

Discutii libere pe orice tema

Moderatori: miha1950, Nally, adi, maria MIHULESCU, kia, adinush, octavian, Moderatori

iuliajewel
Bucatar de elita

Mesajde iuliajewel » 17/02/2011 02:53

ADI !!!!!!!!! DUBI!!!!!!!!!!!!! Va foarte multumesc :master: :master: :master: :master: :master: :master: :master:

Sunteti tari, ce mai =D> =D> =D> - this is a bookmarked page :sfant: :sfant: :sfant:

Ce va dau in schimb? ceva cafele virtuale - pana imi rezolv eu problemele cu RDS-ul - :x :x :x

:cafea: :cafea: :cafea: si :love: :hug: :pup: :hug:

pupi
campion la gatit
campion la gatit

Mesajde pupi » 18/02/2011 12:33

Iulia sar eu in ajutorul tau :D , le pun o floare care am primit-o aseara de la fiul meu ( tocmai a venit din Hawaii) ii servesc apoi cu un aperitiv rapid , o farfurie de orez fiert in lapte de coconut si le mai dau si cate un buseu ( asta ca sa nu ramana Lucia singura pe RC care comercializeaza buseuri :P :peace: ) :hug: :pup:
Adi am vrut sa pun un filmulet aici si nu pot...nu se copiaza link-ul :cry: :cry: ....mai incerc poate, poate reusesc in final

Le-am pus toate pe masa...fiecare se serveste dupa cum ii place :cafea: :cafea: :cafea: :cafea: :cafea: :D :D
Fişiere ataşate
006 cheese & egg.jpg
006 cheese & egg.jpg (36.64 KiB) Vizualizat de 1644 ori
004 orez.jpg
004 orez.jpg (29.77 KiB) Vizualizat de 1644 ori
003 hawaiian flower.jpg
003 hawaiian flower.jpg (40.23 KiB) Vizualizat de 1644 ori
032 buseuri.jpg
032 buseuri.jpg (56.12 KiB) Vizualizat de 1644 ori

adi
RC Admin
RC Admin

Mesajde adi » 18/02/2011 09:39

He he, o :cafea: lutza virtuala e mai mult decat suficient, Iulia :hug: :flower: Sper sa rezolvi intr-un final si problema cu net-ul :)

Pupi, ne rasfeti cu bunatatile astea :hug: :cafea: :buuun: Da-mi link-ul intr-un PM sa verific si eu daca e vreo problema cu afisarea lor :)

Mai avem exact 2 zile pana RC se schimba la fata :lol: :party: :D

sabina1609
Bucatar

Mesajde sabina1609 » 18/02/2011 12:34

adi scrie:He he, o :cafea: lutza virtuala e mai mult decat suficient, Iulia :hug: :flower: Sper sa rezolvi intr-un final si problema cu net-ul :)

Pupi, ne rasfeti cu bunatatile astea :hug: :cafea: :buuun: Da-mi link-ul intr-un PM sa verific si eu daca e vreo problema cu afisarea lor :)

Mai avem exact 2 zile pana RC se schimba la fata :lol: :party: :D

Abia astept sa vad schimbarea.
Duminica dau refresh din 5 in 5 minute :P

yafa
Bucatar de talie internationala

Mesajde yafa » 18/02/2011 02:55

Iulia, ai devenit sufletul cafenelei .... :wink: asa ca rezolva rapid problema de net :rugaciune:

Pupi, mama ce festin nu stiu din ce sa gust mai intai :)

Adi abia astept sa vad noua hainuta....la moda 2011 :wink:
Life is like a box of chocolate, you never know what you are gonna get!

http://www.cuisineetplaisir.wordpress.com

dubi_07
Bucatar in devenire

Mesajde dubi_07 » 18/02/2011 06:34

iulia cu multa placere, si multumesc pt mesajul de bun venit.

pupi, orezul ala arata extra!! mersic si tie pt mesaj.

adi, nu reusesc sa-mi schimb avatar-ul :(

va pupez!! ma duc sa pap ceva, ca doar ce am venit de la serviciu.

iuliajewel
Bucatar de elita

Mesajde iuliajewel » 18/02/2011 11:44

Yafa, multumesc pentru "titlul" acordat: dar daca, sa presupunem ca as fi "sufletul" cafenelei, voi toate in jurul meu sunteti trup si suflet... :master: :master: :master:

Iaca-ta mai susuletz, TRUPUL MAIESTUOS al lui pupi: cati din noi ne vom imfrupta din el???????? Si, pe tot topicul asta, am avut cafele si gustari, buna dispozitie si amintiri, de toate pentru toti! De la voi catre noi...de la voi catre mine...

Hai sa-l pastram si sa-l imbogatim de cate ori ne este cu putinta (timp, inspiratie, dor de vorba si de ce nu, un loc de refugiu - supapa de siguranta pentru eventuale refulari si un Catharsis necesar :!: )

Va multumesc tututor :hug: :pup: :love:

iuliajewel
Bucatar de elita

Mesajde iuliajewel » 19/02/2011 12:12

Pupi, mi-ai sarit in ajutor =)) =)) =)) AI SARIT SI CALUL :P

Dupa cum ne rasfeti tu pe noi, ar trebui sa fim indatorate pana la cer si inapoi :shock:

Ma tot intreb in sinea mea - si acum, public - de unde aveti voi atata timp si ce numar de persoane hraniti???????????
Ca zau, daca eu as face atata mancare, ar trebui sa fie toti vecinii mei niste imbuibati - nu-i bai, ne imbuibam noi aici, virtual - dar tu chiar trebuie ca le dai de mancare hiper-activ, hiper califragilistic, hiper de toate, familiei tale :master: (nu o mai aduc in discutie pe Lucia... :x ...)

Si ce vad eu in ultima poza? E adevarat ce vad ori mi se pare???

P.S. FRUMOASA FLOARE !!!! Sa-i multumesti de cate ori o uzi, A-uzi???

iuliajewel
Bucatar de elita

Mesajde iuliajewel » 19/02/2011 12:26

Pupi :pup: , m-am mai uitat inca de cateva ori la poze!!!!!!!
Superbe mai, superbe de tot, apa'n gura ce mai, nu vreau la ora asta bale si pohte :shock: :shock: :shock:

Orez in lapte de cocos, auzi, imi vine sa dau cu barda'n luna!
Si arata toate incapatanat de tentante - nu ma mai uit :!: Poate doar la floare - cat de gingasa pare a fi :clipocit:

pupi
campion la gatit
campion la gatit

Mesajde pupi » 19/02/2011 01:44

=)) =)) =)) ei lasa sa mai sar si eu calul , nu pot sta mereu cuminte :wink: ...e adevarat ce ai vazut in ultima poza....niste musafiri care s-au anuntat cam cu 15-20 de minute inainte de a ajunge la noi...norocul a fost frigiderul cu resturi :D ..cateva linguri de parmesan si gata ...rapid, un cartof ras si stors bine , amestecat cu sare piper si un strop de ceapa, prajite in spray de ulei, dupa cateva minute amestecat cu un ou batut si gata...conurile le-am facut in timp ce s-au prajit cartofi si salata , norocul meu, a ramas ceva pe fundul cutiei...chiar ma gandeam sa o arunc sau sa o tai fideluta ptr ceva sandwich...uite ca i-am gasit intrebuintare... :P :hug: :pup:

Înapoi la “Zona libera”