Cafeneaua (64)

Discutii libere pe orice tema

Moderatori: miha1950, Nally, adi, maria MIHULESCU, kia, adinush, octavian, Moderatori

pupi
campion la gatit
campion la gatit

Mesajde pupi » 20/06/2014 05:34

Am sosit si eu ca cafeluta....Bia, Mara tare imi plac cescutele in care ne=ati servit azi cafeluta....iau din fiecare putin....mersi dragelor pentru tratatie :hug: :hug:

La noi ieri foarte cald, cer albastru , am lucrat in gradina, am cules menta, mararul, am taiat leusteanul, am facut manunchi pentru a usca ( menta) , leusteanul l-am pus in pachetele mici la congelator, mararul la fel( am pus si pentru uscat din ambele, just in case) si azi e frig si ploua :x :x :( ....azi ma uit la gradina prin geam :( ...

Claudia de cartitele astea te scapi foarte greu, sper sa gasesti pana la urma o metoda de a te debarasa de ele....sant multe cai dar de cele mai multe ori ele chiar daca au plecat un timp , au sa revina....le place pamantul pentru ca deja e reavan, are galerii multe, e mai usor si pentru ele. Ce am vazut ca face lumea pe aici.....astupa cu ciment iesirile galeriilor dar lasa una doua fara ciment si cand s-a intarit cimentul pe una din iesirea ramasa libera toarna apa cu furtunul si pe cealalta iesire cartitele au timp sa iasa si sa fuga..... apoi astupa si iesirile alealalte cu ciment.....da rezultat se pare dar e munca..... sper sa reusesti.....am avut o prietena aici care avea o curte foarte frumoasa, o curte de revista pot spune, cocheta, iti venea sa nu mai pleci de acolo....ea avea probleme cu cartitele, ani de zile a chemat compania sa ii indeparteze cartitele , orice metoda au folosit ele duispareau ca dupa o perioada destul de scurta sa revina.....ai cumva ceva apa prin preajma????nu neaparat la cativa metri dar totusi ceva mai aproape adica pe o raza de 1 km????Ele in general trag in locurile unde pamantul e mai umed, mai usor de sapat, in locurile unde se infiltreaza apa mai usor si tine pamantul mai reavan.....sper sa reusesti pana la urma sa te scapi de ele :hug: :hug: :pup:

Bia, Anto, Mara, Crista, Lucia, Claudia, Mikirafaela :hug: :hug: :pup:

alejoe
Bucatar de elita

Mesajde alejoe » 21/06/2014 06:39

Dragele mele va multumesc pentru sfatuti :hug: :hug: :hug: stiu ca nu e frumoas sa o omori dar daca as putea as strange-o de gat cu mana mea :(
De azi am un pic de timp si ma ocup de asta am sa merg la magazin sa intreb ce se geseste pe aici impotriva lor , am sa aplic sfatul Luciei negresit si cel al lui Bia daca il gasesc aici :)
Pupi cred ca e vina ploilor din iarna asta ca umezeala nu am aici nici apa locuiesc pe un deal :) :) sper sa reusesc curand cs raman fara salata o trage jos de ramane numai gaura chiar si ceapa a manacat-o ieri am vazut ca lipseste una :(
O zi frumoasa va doresc :flower: :flower: :flower:
claudia

biaskitchen
Bucatar de elita

Mesajde biaskitchen » 21/06/2014 08:57

Claudia, cu placere!
Sper sa gasesti dispozitivul.
iti doresc un weekend frumos!
:hug: :love: :hug:

biaskitchen
Bucatar de elita

Mesajde biaskitchen » 21/06/2014 09:06

Sunt matinala astazi desi in ultimele zile am ajuns acasa numai pe la 11 noaptea. Marti a fost ziua de nastere a fratilor mei gemeni, Joi am fost la un spectacol de balet sustinut de elevii olimpici ai Liceului de coregrafie (cu ocazia aniversarii a 65 de ani de la infiintare)-un spectacol care mi-a umplut sufletul de bucurie.
Vineri am fost la serbarea Alessiei cu activitatile extrascolare :cor si scenografie, un eveniment artistic care m-a uimit.
Acum de dimineata trebuie sa merg cu Alessia la cursul de balet, asa ca o sa mai trec pe la cafenea spre seara.

Va doresc tuturor un weekend minunat!

Pupi, Claudia, Anto, Mara, Crista, Lucia, Claudia, Mikirafaela, :hug: :hug: :hug:
Fişiere ataşate
buna_diminata.jpg
buna_diminata.jpg (53.95 KiB) Vizualizat de 610 ori

pupi
campion la gatit
campion la gatit

Mesajde pupi » 21/06/2014 09:20

Bia, LA MULTI ANI fratilor tai gemeni, felicitari Alessiei.....distractie placuta pe unde umbli....cred ca va fi tare frumos :hug: :love:

biaskitchen
Bucatar de elita

Mesajde biaskitchen » 21/06/2014 09:41

pupi scrie:Bia, LA MULTI ANI fratilor tai gemeni, felicitari Alessiei.....distractie placuta pe unde umbli....cred ca va fi tare frumos :hug: :love:

Multumesc din suflet Pupi!
:love: :love: :love:

biaskitchen
Bucatar de elita

Mesajde biaskitchen » 22/06/2014 09:28

Buna dimineata/ziua/seara!
Va doresc o duminica minunata!
:love: :love: :love:[/quote]
Fişiere ataşate
buna_dimineata_2927.jpg
buna_dimineata_2927.jpg (70.36 KiB) Vizualizat de 594 ori

crista
campion la gatit
campion  la  gatit

Mesajde crista » 22/06/2014 09:33

Bia sa-ti traiasca fratii.. :flower:

Claudia bafta multa !! cirtita aia e chiar ca cea din desene animate doar ca in gradina proprie siu dupa ce iti jerfesti vacanta ca sa dai la sapa si sa ingrijesti zarzavatul nu e deloc placut .. uff

pupi
campion la gatit
campion la gatit

Mesajde pupi » 22/06/2014 10:39

Bia, fur un cornulet chiar daca e tarziu la mine....nu ma pot abtine, prea e apetisant :hug:

Claudia, Antonia, Crista, Nico, Mara, Lucia, Miki :hug: :hug:

alejoe
Bucatar de elita

Mesajde alejoe » 22/06/2014 04:52

Dragele mele va pup pe toate o sa lipsesc un pic plecam in vacanta :) :)
Sper ca la intoarcere sa mai gasesc ceva in gradina , ieri am sapat tot am legat rosiile acum D-zeu cu mila , las o vecina sa ude si sa se ocupe de tot :wink:
A DORESC O DUMINICA FRUMOASA :flower: :flower: :flower:
claudia

Înapoi la “Zona libera”