Cafeneaua ( 63)

Discutii libere pe orice tema

Moderatori: miha1950, Nally, adi, maria MIHULESCU, kia, adinush, octavian, Moderatori

Danieluta
Expert in arta culinara

Cafeneaua ( 63)

Mesajde Danieluta » 04/04/2014 07:23

alejoe scrie:Dany :hug: :hug: :hug:

Claudia... :hug: :hug: :hug:

pupi
campion la gatit
campion la gatit

Mesajde pupi » 04/04/2014 09:04

Am intrat pe fuga aici...in curand plec , revin in cateva zile, sper ca totul sa mearga bine si sa ma reantorc cu bine....va pup fetelor si sa aveti un week end placut :hug: :hug: :pup: :pup:

Danieluta
Expert in arta culinara

Mesajde Danieluta » 04/04/2014 09:07

Pupi,drum bun si abea astept sa vorbim cind te intorci... :wink:

:hug: :hug: :hug:

biaskitchen
Bucatar de elita

Mesajde biaskitchen » 04/04/2014 10:50

La multi ani Danieluta!
Am aflat si eu din postarile fetelor ca ieri a fost ziua ta, scuza-ma pt intarziere.
Iti doresc multa sanatate si fericire alaturi de cei dragi tie!
:love: :love: :love: :love: :love: :love: :love: :love: :love: :love: :love: :love: :love: :love: :love: :love: :love: :love: :love: :love: :love: :love: :love: :love: :love:

Danieluta
Expert in arta culinara

Mesajde Danieluta » 04/04/2014 11:06

biaskitchen scrie:La multi ani Danieluta!
Am aflat si eu din postarile fetelor ca ieri a fost ziua ta, scuza-ma pt intarziere.
Iti doresc multa sanatate si fericire alaturi de cei dragi tie!
:love: :love: :love: :love: :love: :love: :love: :love: :love: :love: :love: :love: :love: :love: :love: :love: :love: :love: :love: :love: :love: :love: :love: :love: :love:

Bia,iti multumesc mult pentru urari... :hug: :hug: :hug:

adi
RC Admin
RC Admin

Mesajde adi » 05/04/2014 12:53

La multi ani, Dani, si din partea noastra!

Ca sa-ti amintesc de preadolescenta (nu pot scrie tinerete, ca esti tanara inca :) ). Alege tu ce-ti place mai mult :)

http://www.youtube.com/watch?v=2Dn0LHGb ... ture=share

:flower: :flower: :flower:
Imagine

Danieluta
Expert in arta culinara

Mesajde Danieluta » 05/04/2014 03:07

adi scrie:La multi ani, Dani, si din partea noastra!

Ca sa-ti amintesc de preadolescenta (nu pot scrie tinerete, ca esti tanara inca :) ). Alege tu ce-ti place mai mult :)

:flower: :flower: :flower:

Adi,iti multumesc frumos pentru urari... :hug:

...si pentru video... :vis:

maraarad
Bucatar

Mesajde maraarad » 05/04/2014 05:06

:hug:Pe toata lumea.Am cam disparut din piesaj ,am fost prinsa cu tot felul de treburi.
Nu prea am reusit nici sa urmaresc evenimentele de pe aici ,acum am citit ca a fost ziua Dani si Pupi merge pe undeva cateva zile.Deci La multi ani Dani si vacanta placuta Pupi.
In rest eu aici sant tot in asteptarea primaveri ,chear m am uitat in mini gradinita mea si nici nu se vede urma de leustean asa ca de paste ciorba va fi cu leustean uscat.
Va doresc un weekend placut.
hi

lucia_bp
campion la gatit
campion  la gatit

Mesajde lucia_bp » 05/04/2014 08:10

Danieluta, draga mea, un sincer La Multi Ani :!: :!: :!: si din partea mea :flower: :flower: :flower: :flower: :flower: :flower: :flower:

:love: :love: :love: :love: :love: :love: :love:
"Un gram de practica valoreaza cat o tona de teorie.
Iar un graunte de imaginatie face mai mult decat un car de practica"
-Legea lui Bookev-

xanora
Bucatar Sef

Mesajde xanora » 05/04/2014 10:07

Goooood mooorniiing, People!

Zi frumoasa de sambata se anunta la mine, asa ca am fost tare harnicuta de dimineata cu noapte-n cap: intins o masina de rufe, pus la spalat, strasn alta , intins cea de dimi si...de unde atata harnicie pe capul meu?!!? Nu de alta, dar pana la pranz sa se usuce caci the bbq season is knocking on the door :P
Yeap, avem vesnicii nostrii invitati la bbq, sarbatorim cele 4 luni ale lui Dacian :blushing:

Danielutza sunt o intarziata in ultimul timp , dar mai bine mai tarziu decat niciodata : LA MULTI ANI SANATOSI SI FERICITI, SA FII IUBITA IN CONITNUARE ASA CUM MERITI so sper ca ai avut o seara pe cinste in compania celor dragi :pup: :pup: :party: :party: :party: :flower: :hug:

Pupi draga mea, sa ai parte de o minivacanta placuta in care sper ca vei descoperi noi lucruri pe care le vei impartasi si cu noi - I still dream going in USA , just for holliday :P :pup: :hug:

Claudia , ma tot innebunesti cu torturile tale pe fb si pe rc :P si de cand tot zic sa mai fac si eu cate ceva si nu reusesc. Sper sa-mi impartasesti secretul tau de a le face pe toate sau cum ai facut cnd era bebe mic :blushing:

Lucia ca de obicei o prezenta incantatoare la cafeluta si nu numai. Am mai "spicuit" cate un pic din retetele tale, scuze ca nu am apucat sa iti scriu la fiecare dar timpul e destul de pretios pt mine si nu prea stiu unde sa ma impart.

Bia ma bucur sa vad ca esti iar activa pe aici , chiar voiam sa iti zic ca in ultimul timp am inlocuit cu succes - dupa 2-3 incercari mai nereusite :P - gelatina clasica cu alge agar-agar. Si nimic nu ma va face sa le schimb , cu ele sigur nu dau gres! Cea mai tare faza a fost la o tarta de capsuni cand gelatina a fost mai tare decat crusta tartei :P muuult mai tare :P dar s-a mancat si asa. :pup: :hug:

Mara , stai linistita cu leusteanul, sunt sigura ca din mainile tale va iesi o ciorba super reusita pe masa de Pasti, chiar daca folosesti varinata uscata. Eu ma chinui de ceva timp sa prind leusteanul aici si nu reusesc. Ca sa te inveselesti nitel, am reusit in 2 ani sa prind hreanul, anul trecut a crescut frumos si s-a indesit, dar in iarna asta am avut o vecina ce mi-a nenorocit ghiveciul cu hrean :( Avea 2 mate si nu au gasit de cuviinta altceva decat sa sara zidul si peste terasa comunitara si sa foloseasca ghiveciul meu pe post de ladita de nisip. Pe masura ce il curatam parca tot mai abitir veneau. Intr-o zi am intrat pe terasa din sud ce o folosesc doar pt plaja vara sa vedem cum am putea pune la vara o piscina mica pt copil si am gasit alte surprize si acolo :( Bine ca a plecat ca deja ma saturasem , im iplac matele la nebunie, am avut mereu dar nici asa. Mai nasol e ca toate frunzele au purici si astept sa primesc o solutie pt ei, caci altfel risc sa imi coboare si la plantele din casa.

Chiar pe cand ma gandeam eu ce liniste am in casa, toti baietii mei dorm am realizat ca am gandit prost si gata momentul meu de relax :P
Va pup si sa aveti parte de un sfarsit de saptamana frumos , plin de armonie alaturi de cei dragi ! :pup: :pup: :love: :hug: :flower: :peace:
xanora
"Eu sunt o-mperechere de straniu
Şi comun,
De aiurări de clopot
Şi frământări de clape -
În suflet port tristeţea planetelor ce-apun,
Şi-n cântece, tumultul căderilor de ape..." Ion Minulescu " Ecce homo"

Înapoi la “Zona libera”