Cafeneaua ( 61)

Discutii libere pe orice tema

Moderatori: miha1950, Nally, adi, maria MIHULESCU, kia, adinush, octavian, Moderatori

lucia_bp
campion la gatit
campion  la gatit

Mesajde lucia_bp » 27/02/2014 08:32

Nu stiu daca mi-ati simtit lipsa de pe Rc, dar eu cu siguranta v-am dus dorul :love: :love: :love:
Dragelor mele, sper ca incet sa pot reveni pe site...o lombosciatica rebela m-a tinut imobilizata la pat :badday: ...acum reusesc sa ma scol, sa ma deplasez singura prin casa si mai ales pot sa stau pe scaun si sa va citesc...

Va doresc tuturor sanatate deplina si o zi minunata :!: :!: :!:

Va imbratisez pe toate cu mult, mult drag :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug:
"Un gram de practica valoreaza cat o tona de teorie.
Iar un graunte de imaginatie face mai mult decat un car de practica"
-Legea lui Bookev-

alejoe
Bucatar de elita

Mesajde alejoe » 27/02/2014 12:30

Bia multumesc :hug: :hug:
Lucia imi pare bine ca te poti misca e rau cand esti la pat ,multa sanatate :hug: :pup:
O zi frumoasa :flower: :flower: :flower:
La noi ploua :( :(
claudia

biaskitchen
Bucatar de elita

Mesajde biaskitchen » 27/02/2014 01:04

lucia_bp scrie:Nu stiu daca mi-ati simtit lipsa de pe Rc, dar eu cu siguranta v-am dus dorul :love: :love: :love:
Dragelor mele, sper ca incet sa pot reveni pe site...o lombosciatica rebela m-a tinut imobilizata la pat :badday: ...acum reusesc sa ma scol, sa ma deplasez singura prin casa si mai ales pot sa stau pe scaun si sa va citesc...

Va doresc tuturor sanatate deplina si o zi minunata :!: :!: :!:

Va imbratisez pe toate cu mult, mult drag :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug:

Lucia, sigur ca ti-am simtit lipsa. Iti doresc multa sanatate!
:love: :love: :love:

Danieluta
Expert in arta culinara

Mesajde Danieluta » 27/02/2014 05:50

Lucia,ma bucur ca acum te simti bine si ca ai revenit pe RC... :hug: :hug: :hug:

...si DA,ti-am simtit lipsa... :flower:

Claudia... :hug:

Bia... :hug:

Danieluta
Expert in arta culinara

Mesajde Danieluta » 27/02/2014 09:37

Am sosit cu :cafea: -luta... :flower:

Va doresc o zi/seara frumoasa... :hug:

Aici astazi bate vintul f.f. tare,a si plouat putin,dar este soare... :? Maine se anunta multa ploaie... :x

Astazi cu T-ul am plantat intr-un ghiveci special (l-a comandat online) seminte de rosii(black krime-nero di krimeea),cele care ne plac f. mult... :wink: Sper sa creasca mari si frumoase si sa ne faca multe rosii "organice"... :peace:
Fişiere ataşate
coffee_940_wplok_6904.jpg
coffee_940_wplok_6904.jpg (41.8 KiB) Vizualizat de 1463 ori

alejoe
Bucatar de elita

Mesajde alejoe » 27/02/2014 09:40

Dany ce fain abia astept sa vad plantutele si roadele :) :)
Si la noi e urat frig si un pic de ploaie :( :(
Faina cafeluta in ceasca de sticla cum imi place mie :wink: :hug: :love:
claudia

pupi
campion la gatit
campion la gatit

Mesajde pupi » 27/02/2014 11:01

Lucia, ma bucur sa te revad.....ma bucur ca esti mai bine ...insanatosire grabnica iti doresc draga mea.. :hug: :hug: :pup: :pup:

Claudia si la noi ploua si e tare urat...nu mai vad odata primavara asta sa vina :vis: :hug: :hug: :pup:

Bia, imi place cand esti aici cu noi la cafenea :hug: :pup:

Dani, cafelutele in cescute de sticla au fost printre preferatele mele :D ...la noi ieri si alaltaieri a batut groaznic vantul, am avut impresia ca ne smulge acoperisul de pe casa si terasa...acuma s-a potolit, a plecat spre voi :wink: :P ) dar am ramas cu ploi de avem de dat si celor care duc lipsa lor :P :P ....ce ghiveci ati cumparat ??? din cel ce se agata si planta creste in jos??? daca din ala ai luat tare sant curioasa cum se va dezvolta planta pentru ca la mie nu s-a facut nimic, a fost tare firava si a facut doar 2-3 rosii dar si alea anemice de tot...am avut in doi ani la rand si am renuntat :hug: :hug: :pup:

Danieluta
Expert in arta culinara

Mesajde Danieluta » 27/02/2014 11:32

alejoe scrie:Dany ce fain abia astept sa vad plantutele si roadele :) :)

...si noi... :vis:

:hug: :hug: :hug:

Danieluta
Expert in arta culinara

Mesajde Danieluta » 27/02/2014 11:37

pupi scrie:Dani, cafelutele in cescute de sticla au fost printre preferatele mele :D ...la noi ieri si alaltaieri a batut groaznic vantul, am avut impresia ca ne smulge acoperisul de pe casa si terasa...acuma s-a potolit, a plecat spre voi :wink: :P ) dar am ramas cu ploi de avem de dat si celor care duc lipsa lor :P :P ....ce ghiveci ati cumparat ??? din cel ce se agata si planta creste in jos??? daca din ala ai luat tare sant curioasa cum se va dezvolta planta pentru ca la mie nu s-a facut nimic, a fost tare firava si a facut doar 2-3 rosii dar si alea anemice de tot...am avut in doi ani la rand si am renuntat :hug: :hug: :pup:

Pupi,nu este din ala care se agata,ci din ala care sta pe jos... :peace:

Se numeste "theGrowBox"(www.aGardenPatch.com)! Sper ca nu este problema daca am scris adresa,sa nu ma certe Adi... :clipocit:

Sintem si noi curiosi cum o sa creasca(...daca o sa creasca)... :vis: O sa te tin informata! :wink:

...si bineinteles ca o sa le pozez "cresterea"... =))

:hug: :hug: :hug:

Danieluta
Expert in arta culinara

Mesajde Danieluta » 27/02/2014 11:51

...am facut poza si la plicurile cu seminte pe care le-am plantat... :peace:

Deci asta este "rasa" care noua ne place cel mai mult! Si dat fiind ca am fost la doua magazine si la primul cumparasem primul plic,dar intrind la al doilea magazin am vazut aceeasi marca/soi de rosii dar scria "organic" asa ca l-am cumparat si pe al doilea si am plantat din ambele ca sa vedem diferenta,in caz ca este vre-o diferenta.... :P

...speram sa iasa ceva! :rugaciune:
Fişiere ataşate
1_7321.jpg
1_7321.jpg (74.48 KiB) Vizualizat de 1437 ori

Înapoi la “Zona libera”