Cafeneaua ( 61)

Discutii libere pe orice tema

Moderatori: miha1950, Nally, adi, maria MIHULESCU, kia, adinush, octavian, Moderatori

Danieluta
Expert in arta culinara

Mesajde Danieluta » 24/02/2014 05:56

alejoe scrie:DANY multumim acum e mai bine :) azi am mers si la gradi :) :hug: :love:

Claudia... :hug: :hug: :hug:

alejoe
Bucatar de elita

Mesajde alejoe » 24/02/2014 05:57

Dany :hug: :hug: :pup: :love: :wink: :wink:
claudia

Danieluta
Expert in arta culinara

Mesajde Danieluta » 24/02/2014 05:58

Va doresc tuturor o saptamina frumoasa si calduroasa... :flower:

...aici si astazi este o zi absolut superba,cu 24*C... :vis:
Fişiere ataşate
c_6287.jpg
c_6287.jpg (58.58 KiB) Vizualizat de 1004 ori

popesculiviu
Incepator

Mesajde popesculiviu » 24/02/2014 07:06

Danieluta scrie:Va doresc tuturor o saptamina frumoasa si calduroasa... :flower:

...aici si astazi este o zi absolut superba,cu 24*C... :vis:
:) :P :P :P :) :) :) :)

pupi
campion la gatit
campion la gatit

Mesajde pupi » 24/02/2014 09:09

La mine IARASI ploi si iar ploi.... :(

Dani, mersi de cafeluta, iau o gura si ma duc sa imi fac un ceai. Azi am fost o lenesa, mancare am, casa e curata, nu am nimic de facut asa ca am lenevit in pat pana la 10 jumate :blushing: dar a fost tare bine :P :hug: :hug: :pup:

Claudia, sper sa deja e mai bine micutul si voi deasemenea. Ma bucur ca ti-a placut "Dragobetele" si mie ....sanatate multa :hug: :hug: :pup:

Pe Inna_tinna nu o mai vad pe RC, oare ce s-a intamplat...sa fie ceva problema cu sotul ei in urma accidentului???? :( :?

Antonia :hug: :hug: :pup: cum ai petrecut week endul???? :pup: :pup:

Mara ma bucur sa stiu ce esti ok , ca ati avut vreme frumoasa....poate zapada care se anunta nu va fi asa de groaznica cum au fost turele de dinainte :hug:

Bia, Lucia, Crista, Nico :hug:

Danieluta
Expert in arta culinara

Mesajde Danieluta » 24/02/2014 09:11

pupi scrie:Dani, mersi de cafeluta, iau o gura si ma duc sa imi fac un ceai. Azi am fost o lenesa, mancare am, casa e curata, nu am nimic de facut asa ca am lenevit in pat pana la 10 jumate :blushing: dar a fost tare bine :P :hug: :hug: :pup:

Pupi... :hug: :hug: :hug:

antoniah
Expert in arta culinara

Mesajde antoniah » 24/02/2014 09:31

pupi scrie:
Antonia :hug: :hug: :pup: cum ai petrecut week endul???? :pup: :pup:

Am avut un week-end frumos si linistit. Sambata am iesit la plimbare desi era destul de racoare, dar ne-am intalnit cu parintii mei intr-un parc si ne-am plimbat putin. Am fost apoi la cumparaturi (in cautare de faini bio). :D Pana la urma am gasit (uraaa :party: ) un loc care mi s-a parut ”patria fainilor bio” :) (super calitate la pret accesibil). Asta a fost ”misiunea pentru week-end” si am fost tare bucuroasa sa vad ca am indeplinit-o.

Astazi am cinat festiv (Dragobetele :love: ). Am sarbatorit primavara si bucuria de a ne avea unul pe altul.

Stiu cum este sa stai in pat pana la 10... (ce bine mi-au prins doua saptamani de odihna).

Sper sa aveti soare si cat mai putine ploi. La noi este tot intunecat cu multi nori pe cer.

Te pup si iti multumesc pentru lectura frumoasa!. :hug: :pup: :flower:

antoniah
Expert in arta culinara

Mesajde antoniah » 24/02/2014 09:47

Am ajuns si eu la :cafea: (am citit din urma)...

Dani ce cafeluta frumoasa... (nu am baut cafea de ceva zile, doar aici cu voi). :hug:

Claudia va doresc multa sanatate, sa va faceti bine cat mai repede. :hug:

Pupi nu ma pot abtine sa nu iti multumesc inca o data pentru aluatul de covrigi! :hug:

Bia asa de mult ma bucur ca vine primavara. Iti multumesc pentru lectura frumoasa! :hug:

Dana mi-a parut rau sa citesc ca se amana concediul. :( O sa treaca repede (eu am intotdeauna inainte de plecare o bucurie in suflet care echivaleaza aproape cu plecarea in sine :) ). Sper sa nu te necajesti pentru ca s-a amanat vacanta. :hug:

Nico ma bucur cand te gasesc la cafenea. :hug:

Mara ma bucur ca este timp frumos la voi. Sper din tot sufletul ca mama ta se simte bine. :hug:

Va doresc tuturor o seara / o zi frumoasa :hug:

biaskitchen
Bucatar de elita

Mesajde biaskitchen » 24/02/2014 10:00

Buna seara/ziua.
Am trecut si eu pe la cafenea. Imi pare bine ca v-a placut povestioara despre ghiocei.
Pupi, multumesc pentru frumoasa poveste despre Dragobete.
Va doresc o seara/zi frumoasa in continuare.
:love: :love: :love: :love: :love: :love:

Danieluta
Expert in arta culinara

Mesajde Danieluta » 24/02/2014 10:02

antoniah scrie:Dani ce cafeluta frumoasa... (nu am baut cafea de ceva zile, doar aici cu voi). :hug:

Antonia... :hug: :hug: :hug:

Înapoi la “Zona libera”