Cafeneaua ( 61)

Discutii libere pe orice tema

Moderatori: miha1950, Nally, adi, maria MIHULESCU, kia, adinush, octavian, Moderatori

Danieluta
Expert in arta culinara

Cafeneaua ( 61)

Mesajde Danieluta » 05/02/2014 05:30

Va las :cafea: -luta si fug la treaba ca am multe de facut prin casa (curatenie,spalat,aspirat,praf,etc)... :peace:

Va doresc o zi/seara frumoasa tuturor... :flower:
Fişiere ataşate
coffee1_9327.jpg
coffee1_9327.jpg (83.53 KiB) Vizualizat de 3285 ori

d_dana_a
Bucatar de talie internationala

Mesajde d_dana_a » 05/02/2014 07:50

Si eu va doresc o seara frumoasa :hug: :love: :pup: :flower:
Fişiere ataşate
ceai_4135.jpg
ceai_4135.jpg (69.68 KiB) Vizualizat de 3275 ori
Imi place sa gatesc...
Imagine

Danieluta
Expert in arta culinara

Mesajde Danieluta » 05/02/2014 08:35

Danuta frumoasa,m-am servit cu ceai de la tine... :hug: :pup: :flower:

pupi
campion la gatit
campion la gatit

Mesajde pupi » 05/02/2014 08:41

Anto :hug: , nu am ajuns la librarie...poate totusi maine am sa merg( azi vreau sa fac ceva de mancare si e prea frig afara ca sa ies din casa doar de placere)
Am un cupon care expira maine si nu vreau sa il pierd...e 40% off din pretul initial la un produs pe care il alegi ....cuponul e la un magazin de " Arts and Craft"si aia au si produse de la Wilton acolo....am vazut zilele trecute un kit pentru un suport de tort pentru copii( fetite , mai exact), vreau sa il cumpar :P si daca tot am sa ies maine, am sa ajung si la librarie.
Imi place in mod deosebit sa merg acolo doar duminicile pentru ca atunci e ziua mea de relaxare si pot sa stau ore intregi fara sa ma streseze idea serviciului , caut cartile acre vreau sa le cumpar si ma afund intr-un fotoliu si stau ore intregi si le rasfoiesc....daca se ridica la nivelul asteptarilor , le cumpar, daca nu, le las acolo....am cateva in plan :P , precis am sa las ceva banuti buni la librarie :P :P :hug: :hug: :pup: :pup:

Dani, mersi de cafeluta , beau acuma din ea si ...spor la treaba, asta fac si eu azi dar mai fac si ceva de mancare printre picaturi.
E frig la mine, bate vantul foarte tare, caldura merge la maxim si tot e rece in casa, se simte pe langa geamuri racoare :( :( ....sper sa treaca mai repede saptamana asta si sa se incalzeasca putin :hug: :hug: :pup:

Claudia, Mara, Lucia, Danuta , Inna :hug: :pup:

antoniah
Expert in arta culinara

Mesajde antoniah » 05/02/2014 08:41

Dani, am servit si eu din cafeluta pe care ai adus-o. :hug: Dana am servit si o cescuta cu ceai. :hug: Prind bine ambele... nu de alta dar eu mai am una alta de facut prin casa... :)

antoniah
Expert in arta culinara

Mesajde antoniah » 05/02/2014 08:44

pupi scrie:Anto :hug: , nu am ajuns la librarie...poate totusi maine am sa merg( azi vreau sa fac ceva de mancare si e prea frig afara ca sa ies din casa doar de placere)
Am un cupon care expira maine si nu vreau sa il pierd...e 40% off din pretul initial la un produs pe care il alegi ....cuponul e la un magazin de " Arts and Craft"si aia au si produse de la Wilton acolo....am vazut zilele trecute un kit pentru un suport de tort pentru copii( fetite , mai exact), vreau sa il cumpar :P si daca tot am sa ies maine, am sa ajung si la librarie.
Imi place in mod deosebit sa merg acolo doar duminicile pentru ca atunci e ziua mea de relaxare si pot sa stau ore intregi fara sa ma streseze idea serviciului , caut cartile acre vreau sa le cumpar si ma afund intr-un fotoliu si stau ore intregi si le rasfoiesc....daca se ridica la nivelul asteptarilor , le cumpar, daca nu, le las acolo....am cateva in plan :P , precis am sa las ceva banuti buni la librarie :P :P :hug: :hug: :pup: :pup:

Eu le cumpar dupa recomandari (nu am cum sa le rasfoiesc inainte). :( Ce mult mi-ar fi placut sa mergem impreuna la librarie ... :hug: :hug: :hug: :love:

Danieluta
Expert in arta culinara

Mesajde Danieluta » 05/02/2014 09:36

pupi scrie:Dani, mersi de cafeluta , beau acuma din ea si ...spor la treaba, asta fac si eu azi dar mai fac si ceva de mancare printre picaturi.
E frig la mine, bate vantul foarte tare, caldura merge la maxim si tot e rece in casa, se simte pe langa geamuri racoare :( :( ....sper sa treaca mai repede saptamana asta si sa se incalzeasca putin :hug: :hug: :pup:

Pupi,azi de dimineata cind m-am sculat(6:00 am)erau doar 4*C afara... :x Acum la ora 11:35 sint 10*C si mai tirziu arata 14*C... :peace:

Astazi si maine trebuie sa termin toata treaba ca dupa aceea sa incep sa ies la plimbare... :wink:

Danieluta
Expert in arta culinara

Mesajde Danieluta » 05/02/2014 09:37

antoniah scrie:Dani, am servit si eu din cafeluta pe care ai adus-o. :hug:

Antonia,ma bucur mult ca nu este f. frig la voi... :hug: :hug: :hug:

maraarad
Bucatar

Mesajde maraarad » 06/02/2014 06:29

Buna fetele :hug:
L mine a fost o zi mizerabila ,dar asa sa va imaginati foarte mizerabila nici nu stiu ce a fost afara zapada grea cu ploaie si gheata un apalau si o blotaceala ca nu stiai unde pui piciorul.Asa ca azi am decis ca trebuie sa imiiau totusi niste cizme din alea de guma pe care eu nu le suport .
A si pentru dumineca iar se anunta zapada :D :D .
Pupi lecturare placuta.
Fişiere ataşate
morning_coffee_5253.jpg
morning_coffee_5253.jpg (42.47 KiB) Vizualizat de 3206 ori
hi

pupi
campion la gatit
campion la gatit

Mesajde pupi » 06/02/2014 10:02

Mara, multumesc frumos pentru urare :P ....mie imi plac cismele de guma, se poarta acuma intr-o veselie, toate culorile si modelele, lungimile , imblanite sau nu (ale mele sant cu blana si pe dinauntru si pe dinafara si au o bordura destul de lata de blanita....mie imi plac foarte mult)...pentru vremea asta sant ideale :hug: :pup:

Înapoi la “Zona libera”