Cafeneaua (47)

Discutii libere pe orice tema

Moderatori: miha1950, Nally, adi, maria MIHULESCU, kia, adinush, octavian, Moderatori

Danieluta
Expert in arta culinara

Mesajde Danieluta » 17/04/2013 10:14

Roxana,Claudia... :hug: :pup: :hug: :pup:

Antonia,mi-e dor de tine! :hug: :pup: :hug:

Bia,totul bine dupa inundatii? A sosit primavara/caldura si la tine? :hug:

Yafa,unde esti? :hug:

Mara,cum se mai simte mama ta? Sper ca este totul bine :hug:

Pentru restul fetelor... :hug:

Danieluta
Expert in arta culinara

Mesajde Danieluta » 18/04/2013 05:56

Cam pustiu la cafenea... :(

Am adus :cafea: -luta,just in case... :peace:

Va doresc o zi/seara frumoasa! :hug:
Fişiere ataşate
c.jpg
c.jpg (64.94 KiB) Vizualizat de 1034 ori

pupi
campion la gatit
campion la gatit

Mesajde pupi » 18/04/2013 08:33

Am ajuns si eu aici....doar ce m-am trezit, iau o cafeluta si fug sa fac o baie si plec in oras....cumparaturi , nu de placere dar cu ocazia asta intru si la librarie :P ( am vazut duminica acolo ceva carti faine , ma duc sa le cumpar :P )....vreau azi sa fac o supa si ceva paine indiana( indienii bastinasi de aici nu cei din India) :? :? numai din asta nu am mai facut pana azi :P ....chiar sant curioasa cum va fi....cica se mananca cu o anumita supa ( si pe asta vreau sa o fac :P )....ma duc sa cumpar ce am nevoie :D ...

Dani mersi de cafeluta :hug: :hug: :pup: :pup: , ma intreb ce se intampla prin zona??? e asa de pustiu, nimeni nu mai apare pe aici :( ....toata lumea are de lucru, e ocupata??/ A aparut soarele, caldura, vremea frumoasa si ies prin parcuri, gradini, la munca afara :?...probabil.. :?

Dani am ramas doar noi aici pe baricade :hug: :hug: :pup: :pup:

antoniah
Expert in arta culinara

Mesajde antoniah » 18/04/2013 09:15

Dani ce cafeluta frumoasa ai adus astazi. :hug:

Noi am petrecut fiecare dupa-masa in parc. :) Este cald si frumos, 24, 5 C. Nu ma mai satur de caldura soarelui, de pomii infloriti, de primavara. A fost prea lunga iarna aceasta... desi a fost una dintre cele mai frumoase ierni pe care le-am avut. :blushing:

Pupi mai ploua la voi? :hug:

O seara frumoasa va doresc tuturor!

biaskitchen
Bucatar de elita

Mesajde biaskitchen » 18/04/2013 10:36

Danieluta ,nu am mai trecut pe la cafeluta de ceva timp pt ca am o perioada foarte ,foarte incarcata la servici si de atata oboseala mi-am fracturat si un deget de la mana ,deci vreo 2 saptamani cred ca nu mai gatesc nimic ,o sa fac pe maestrul in bucatarie si o sa-mi dirijez asistentii (pe mama si pe sotul meu)
Dupa inundatie a venit si potopul ,adica primaria a fost ofensata ca am sunat la I.S.U Inspectoratul pentru Situatii de Urgenta ) -nu am sunat eu au sunat alti vecini - si acum vor sa ne exproprieze cam 10 m din lungimea terenului de langa rau ca sa construiasca un dig. :badday: :badday: :badday:

Danieluta
Expert in arta culinara

Mesajde Danieluta » 19/04/2013 12:32

Pupi,Antonia,... :hug: :pup: :hug: :pup:

Bia,sincer imi pare rau de ce-am citit :( Sper sa te refaci cit mai repede si sa ne rasfeti cu retete frumoase si delicioase! :hug: :pup: :hug:

Imagine

Danieluta
Expert in arta culinara

Mesajde Danieluta » 19/04/2013 01:26

Astazi la mine sint 19*C,la umbra chiar este racoare... :x Dar de maine,iar se ridica temperaturile,de la 26*C in sus... :D

...in alta ordine de idei,trebuie sa calc...Imagine

alejoe
Bucatar de elita

Mesajde alejoe » 19/04/2013 08:16

DANIELUATA am venit la cafeluta frumoasa cafea sa o bei cu ochii :wink: si la noi e cald dar de maine se racoreste si incepe sa ploua :cry: sa te bucuri de caldura si pt mine :hug: :pup: BIA imi pare rau de situatiile in care esti acum sper sa treaca repede totul si sa fie doar o amintire urata :hug: PUPI asa e toata lumea cred ca e cu curatenie de primavara si plimbari :hug: :pup: va doresc o zi insorita la toate :flower: :flower:
claudia

xanora
Bucatar Sef

Mesajde xanora » 19/04/2013 10:55

Sa stiti ca vremea buna ma tine departe de calculator :D E zece fara un sfert si deja avem 25ÂşC :D Azi e vineri,deci ies la targ in satul vecin...
La mine e zarva mare, mai avem o saptamana si plecam acasa!!!!!!!!!!

Dani, foarte frumoasa cafeluta ta :hug:
Pupi, chiar sun curioasa ce fel de retete au amerindienii :o :hug:
Bia, imi pare rau sa aud de tot ceea ce ti se intampla, sper sa reusesti sa treci cu brio peste asta :hug: :flower:
Anto, ma nucur ca ati avut timp frumos sa puteti iesi in parc si sa va bucurati de parfumul primaverii, pt mine e cea mai frumoasa perioada a anului primvara, cand reinvie toata natura :hug: :blushing:
Ale, sper sa nu fie chiar asa de firg sf asta de saptamana, si aici au anuntat scaderi de temperatura, dar coasta mediteraneanae un pic ferita, sa speram ca o sa fie bine!

Hip hip ura, se apropie week-end-ul!!!!!! :party: :party: :party:
xanora
"Eu sunt o-mperechere de straniu
Şi comun,
De aiurări de clopot
Şi frământări de clape -
În suflet port tristeţea planetelor ce-apun,
Şi-n cântece, tumultul căderilor de ape..." Ion Minulescu " Ecce homo"

biaskitchen
Bucatar de elita

Mesajde biaskitchen » 19/04/2013 11:41

Danieluta , Claudia,Roxana , va multumesc pt incurajari pt faptul ca sunteti cu gandurile bune alaturi de mine .
:hug: :hug: :hug:

Înapoi la “Zona libera”