Bucatariile noastre

Discutii libere pe orice tema

Moderatori: miha1950, Nally, adi, maria MIHULESCU, kia, adinush, octavian, Moderatori

seniorita
Incepator

Bucatariile noastre

Mesajde seniorita » 16/01/2009 08:02

Sper ca nu mai este un astfel de topic,m-am uitat si nu am gasit.As vrea sa punem aici poze cu bucatariile noastre,daca tot ne place sa gatim :lol:

Leila
campion la gatit
campion la gatit

Mesajde Leila » 16/01/2009 09:45

:) eu zic ca nu bucataria conteaza cum arata ci ... cine e in bucatarie si cat suflet pune la preparatele ce ii ies din mana :lol:

Dar ... nu am nimik impotriva :wink: :flower:

cara
antitalent culinar

Mesajde cara » 17/01/2009 06:32

:? :? :? :x :sleepy: :evil: :paguba: :mincinos: :peace:
..cred ca tre` sa m-apuc de curatenie generala 8)
o sa frec la plitele alea de o sa-mi sara capacele... :cry:
:? nu mai zic de faianta, gresie, :blushing:

nu vreti sa postam poze cu imprejurimile bucatariilor noastre?? :wink: sau cu ce se vede de la geamul din bucatarie :rugaciune: :bum:

ca si draga de lia, zic si eu, cu juma de glas (ca cealalta jumatate a fost strangulata de jena): nu geografia locului conteaza, nici estetica lui, nici aparatura folosita- conteaza mai mult si mai mult cea care populeaza locul- gospodina ar trebui sa postam poze cu gospodinele- astea chiar ar prezenta interes
** omul sfinteste locul, nu?

AlexyaPui
Bucatar in devenire

Mesajde AlexyaPui » 17/01/2009 10:33

seniorita e o idee f buna :D :D :D
si de ce nu poate, si poze cu gospodinele.. crek suntem toate curioase se ne vedem una pe alta, nu? :D
eu nu ma duc sa mi curat bucataria :love: :flower: :flower: :flower:
Experienta este cel mai prost invatator. Ea ne da intai examenul si numai dupa aceea lectiile !

seniorita
Incepator

Mesajde seniorita » 17/01/2009 12:10

Da,normal ca nu conteaza bucataria,ci gospodina,dar m-am gandit ca poate nu va convine sa puneti poze cu voi pe net unde poate intra oricine,asa cu bucataria merge :P

Incep eu deci :D
Bucataria mea

Imagine

Imagine

Imagine

AlexyaPui
Bucatar in devenire

Mesajde AlexyaPui » 17/01/2009 12:42

suoer !! imi place muult :D :D :D bravo.. cred ca tare bine te simti in ea :lol: :peace: :flower: :flower:
Experienta este cel mai prost invatator. Ea ne da intai examenul si numai dupa aceea lectiile !

seniorita
Incepator

Mesajde seniorita » 17/01/2009 11:28

Multumesc :) ma simt bine,normal :D

pupi
campion la gatit
campion la gatit

Mesajde pupi » 17/01/2009 11:48

A mea e plina cu fel de fel de aparaturi. Imi place sa se simta ca se gaseste cineva in casa, nu vreau sa fie rece, este locul in care imi petrec cea mai mare parte din zi deci ...vreau viata :wink: :D

seniorita
Incepator

Mesajde seniorita » 18/01/2009 12:56

pfuai,eu nu suport sa fie 1000 de chestii in jur :o eu toate aparatele le tin inauntru.Nu suport sa fie nici macar un pahar pe mobila sau pe masa.Si nu mi se pare ca aparatele "incalzesc" bucataria :P

pupi
campion la gatit
campion la gatit

Mesajde pupi » 18/01/2009 02:29

Nu ma refeream la incalzit ci pur si simplu la viata. Cand intri in bucatarie vreau sa ma simt bina , sa am la indemana aparatul de cafea, daca vreau sa fac o prajitura sa nu crezi ca imi vine usor sa ma aplec la dulap si sa scot cele 15 kg de masina de framantat, sau sa imi pun cuptorasul unde fiecare isi prajeste dimineata painea si ce mai vrea in dulap si sa ne apucam de scos si pus la loc de 10 ori pe zi. Voi poate santeti mai putini, nu ai copii prin preajma, , deci poti sa ai anumite tabieturi. Cu timpul ai sa vezi cum vor evolua lucrurile. Poate ai sa vrei si tu viata in preajma ta nu numai natura statica. Dar cine stie totul este chestie de gust. Sant sigura ca te simti bine la tine in bucatarie , fiecare din noi se simte bine la ea acasa si cred ca fiecare din noi si-a pus amprenta sub o forma sau alta in bucataria ei si in casa ei. :flower: :flower: Nu era nimic ironic aici , nici nu am tras nici o concluzie, doar mi-am exprimat opinia mea, si felul in care simt eu ca se portriveste personalitatii si caracterului meu :)

Înapoi la “Zona libera”