:(( ajutorr

Ai constatat ca greutatea ta a scapat din frau? Sau tocmai ai obtinut greutatea visata in urma unei cure de slabire eficiente? Aici poti posta cum ai reusit sa slabesti sau poti citi cum ai putea sa slabesti cat mai sanatos si eficient.

Moderatori: miha1950, Nally, adi, maria MIHULESCU, kia, adinush, octavian, Moderatori

akaliana
Incepator

:(( ajutorr

Mesajde akaliana » 13/03/2009 07:25

hello....am 17 ani si 70 de kg la 165...de 2 saptamani ma chinui sa slabesc...exercitii dieta...ma chinui...foarte mult toti apropiatii ma felicita pentru vointa...dar..inafara de burta nu s vede nicio schimbare cat de mica...acum 3 saptamani am vrut sa dau o comanda de niste blugi...dupa tabelul de marimi ma incadram la masura 46 acum...cand am apucat in sfarsit sa dau comanda m-am mai masurat odata si intram la categoria 44...deci...se poate dar nu se vede...mai ales la fata, brate, si picioare nu stiu ce as putea face...vreau sa se vada:((...ma puteti ajuta cu ceva?

adina_83
Incepator

Mesajde adina_83 » 13/03/2009 08:27

Incearca metoda Weight Watchers:DIETA PE PUNCTE.Pe langa faptul ca ai permisiunea sa mananci de toate,deci sanatos,mai si slabesti.Eu am reusit sa slabesc in 2 luni 10 kg fara prea multa miscare.Asa k merita sa incerci.Mult succes! :flower:
'TILL WE AIN'T STRANGERS ANYMORE

adina_83
Incepator

Mesajde adina_83 » 13/03/2009 08:33

Eu am mai incercat si dieta propusa de Dr.Mihaela Bilic(Dieta South Beach),dar ma cam infometam si ,dupa cum bine stii nu trebuie sa privezi corpul de nici un element necesar lui,asa k am renuntat dupa ce am slabit 5 kg(aici am facut gimnastica la greu) si am descoperit metoda WW pe puncte.Orikm decizia iti apartine.Good luck! :flower:
'TILL WE AIN'T STRANGERS ANYMORE

aylyn
Incepator

Mesajde aylyn » 28/04/2009 01:00

Eu am incercat sa slabesc cu pastile...
reclama

Bafta tuturor!

edit by nally

pupi
campion la gatit
campion la gatit

Mesajde pupi » 28/04/2009 01:44

WW e o dieta buna, dar trebuie sinceritate cu tine insuti.
fetelor daca puteti sa cititi cartea Femeile franceze nu se ingrasa , scrisa de MIrelle Giuliano, o sa vedeti acolo procedeu natural de slabire, nu medicamente nu stres, doar sinceritate cu propriul tau corp.
Decizia va apartine

roxy14
Bucatar

NU INTRA IN PANICA...

Mesajde roxy14 » 28/04/2009 12:27

buna,in primul rand nu te speria si nu dispera ca nu se vede,ptr ca corpul tau cum ai spus a slabit dar are nevoie de o slabire sanatoasa si usor ,usor.Cu pastilele nu sunt de acord,tot ce ai nevoie e sa mergi mult,chiar alergat, sa ma nanci cu masura in cant mici....mai ales ca vezi ca ai slabit ,continuua la fel si curand o sa se cunoasca mai mult.nu fi nerabdatoare cu tine insusi ca trevbuie sa slbesti sanatos nu poti forta organismul la ceva care pote deveni o problema de sanatate si plus de asta cu cat slabesti mai repede la fel le poti lua.
_iti doresc sa continuui la fel dar nu uita ....sanatos
un pupic si mai vb
paaaaaaaaaaa

Înapoi la “Cure de slabire”