PreaMancare ceheasca

Exista o reteta de mancare sau de dulciuri la care nu ati putea renunta niciodata? E atat de buna incat cu greu va puteti opri din mancat? Convingeti si pe altii sa-l incerce descriind-o aici.

Moderatori: miha1950, Nally, adi, maria MIHULESCU, kia, adinush, octavian, Moderatori

iuliajewel
Bucatar de elita

Mesajde iuliajewel » 02/08/2010 10:05

alinaraluca2000 scrie:Intr-adevar super reteta!

Multumesc din suflet Alina, inseamna f. mult pt mine aprecierile voastre, nici nu stiti CAT DE MULT si DE CE :master: :love: :blushing:

iuliajewel
Bucatar de elita

Mesajde iuliajewel » 02/08/2010 10:10

mery scrie:Ce bunatate de iti ... :roll:
=D> =D>

Hei Mery, fosta Brasoveanca, sa mai faci si tu din cand in cand mancaruri de-astea mai romanesti ca stiu, in locul tau, as manca doar peste si fructe de mare daca as locui unde esti tu acum.... :vis: :vis: :vis:

mery
Bucatar in devenire

Mesajde mery » 03/08/2010 11:08

iuliajewel scrie:
=D> =D>

Hei Mery, fosta Brasoveanca, sa mai faci si tu din cand in cand mancaruri de-astea mai romanesti ca stiu, in locul tau, as manca doar peste si fructe de mare daca as locui unde esti tu acum.... :vis: :vis: :vis:

Iulia draga daca as avea si eu un jambon si pe deasupra afumat :roll: as face si eu" mancaruri de astea" dar cum aici nu prea le gasim pe toate drumurile raman cu :roll:
:P :P
:pup: :pup: :hug: :hug: :hug:
mariana

iuliajewel
Bucatar de elita

Mesajde iuliajewel » 03/08/2010 11:27

mery scrie:
iuliajewel scrie:
=D> =D>

Iulia draga daca as avea si eu un jambon si pe deasupra afumat :roll: as face si eu" mancaruri de astea" dar cum aici nu prea le gasim pe toate drumurile raman cu :roll:
:P :P
:pup: :pup: :hug: :hug: :hug:

Mery, sora mea este in&out - Spane/Portugal...si gaseste mereu nu numai jambon (mult mai bun decat cel din comertul nostru "original") dar si chorizo (daca am scris corect?) si alte produse care-i amintesc de casa :(
Cand vine la mine se bucura de jambonul facut de mine in casa si afumat la cosmelie, i se pare mai bun, dar nici cel din Spania nu e de lepadat. Asa ca eu cred ca se gaseste, daca te intereseaza...
Cu drag, :hug: :pup: :hug:

Înapoi la “Retete preferate”