Tatic , ce-i de facut :)

Coltisorul evenimentelor importante din viata noastra! Zile aniversare... onomastici... nunti ... botezuri ... Aici uram celor dragi tot ce le dorim !

Moderatori: miha1950, Nally, adi, maria MIHULESCU, adinush, octavian, Moderatori

andrei
Moderator

Mesajde andrei » 01/02/2006 04:23

Va multumesc foarte mult si sunt emotionat in continuare :D
Eram sigur ca pot conta pe ajutorul vostru si vroiam sa stiu daca e ceva de facut ( asa , ca tata responsabil ) in perioada asta ...
Bag portocale si banane + lapte si miere in Sotie si ma port frumos :D

Ar mai fi ceva ?

adinush
Bucatar in devenire

Mesajde adinush » 01/02/2006 05:03

Cred ca partea cu purtatul frumos e cea mai importanta..keep going :wink:

lili777
Bucatar in devenire

Mesajde lili777 » 01/02/2006 06:27

Intr-un final am aflat shi eu vestea...mama ce bucurie...nu shtiu ce poate fi mai frumos pe lume decit un copil :hug: ...Andrei tine-te bine :wink: ...e o perioada in care ambii au nevoie de tine...shi sa shtii ca citeam undeva ca in perioada in care sotiile sunt insarcinate, sotii ar avea aceleashi simptome( ameteli, greturi, etc.)...o dovada ar fi poftele lui Octav (sotul lui Nally)...
in sensul asta e nevoie acuta de o mina de barbati pe forum....astfel ii sugerez lui Nally sa-l invite pe Octav la un ceai de menta ( seara inainte de culcare)...sa mai vb 5 minute despre simptomele barbatilor cu diagnoza "gravid in stare ushoara"...il invit shi eu pe sotul meu sa mai ia aminte...ca intr-un final va fi shi el in postura lui Andrei!!! :pup:

Andrei, ma bucur la superlativ pentru tine shi sotia ta....sa fiti sanatoshi shi vorba aia...la mai Multi!!!!!
liliana

bertha
Incepator

Mesajde bertha » 01/02/2006 08:18

Doamne, Andrei, ma simt tare jenata ca tocmai acum am aflat vestea! Dar recuperez:

FELICATARIIIIIIIII!!!!!!!!!!!!!

Sa dea Dumnezeu sa aveti un bebelus sanatos, mancacios si cuminte! :sfant: :sfant: :sfant: Soteiei tale ii doresc sa aiba o sarcina usoara, asa cum am avut si eu. :)

Acum, sfaturi pt tatic: muuuulta rabdare, tandrete, puterea de a o inlocui pe mamica in multe treburi (incepand cu bucataria, pt ca unele gravidute nu suporta mirosul de mancare - dar la tine nu-i o problema:))
Lipsa stresului (pe cat posibil) e fff indicata in timpul sarcinii.

Cam atat imi vine in minte acum, dar promit sa revin.

Ioana
Bucatar Sef

Mesajde Ioana » 01/02/2006 10:53

eu vreau numai va felicit si sa va doresc un copil sanatos... ca nu sunt avizata sa va dau sfaturi :)

andrei
Moderator

Mesajde andrei » 02/02/2006 08:54

Multumesc inca o data :) Sunteti foarte foarte dragute si ma linisteste sa stiu ca pot sa va cer sfaturi cand o fi cazul :)
Pofte sa stiti ca am si eu =)) E foarte ciudat dar de cand e insarcinata Sotia eu mananc numai ciudatenii si am tot soiul de pofte foarte ciudate ( varza murata de ex. de care nu mai mancasem de o groaza de vreme, kiwi care nu-mi placea , miere care tot asa nu mai mancasem de mic , piper si ardei iute de care nici nu voiam sa aud :) etc. ) si norocul meu ca ea inca nu are :)
In rest , sper sa imi revin din emotii ca parca traiesc un vis, si sa trec la treaba.
I-am transmis urarile voastre si va multumeste foarte mult.

Sper sa fie o sarcina usoara si am sa va mai relatez din cand in cand evolutia :)

camy
Incepator

Mesajde camy » 02/02/2006 03:58

Felicitari Andrei, acum am aflat si eu si va doresc tot binele din lume, sa fie un bebe cuminte si voinic. Sa ai grija de "mamica" si multa sanatate pt toti trei. Va pup :hug:
camelia

miha1950
Bucatar Sef

Mesajde miha1950 » 02/02/2006 08:44

Felicitari,Andrei.Cam tarziu din partea mea, dar aseara am trait o intamplare neplacuta(a plesnit o conducta de apa si apa a tasnit direct in fax-ul care era in alta incapere.S-a ars si n-am stiut.Am tot incercat sa ma conectez la net si abia dimineata s-a dezlegat misterul)Bine ca a fost doar atata paguba!
Sa-i spui zilnic sotiei tale ca este cea mai frumoasa.Chiar si cand va fi o mica balenuta.Tu ai grija cu greturile si sa ai nastere usoara(sunt sigura ca tu te vei vaita mai mult :D )Lasand gluma la o parte, sa aveti parte de cel mai grozav copil, sa fiti sanatosi si sa va bucurati ani multi de el.Si sa nu-l lasati singur pe lume.Faceti-i si un frate sau o sora! :) :)

andrei
Moderator

Mesajde andrei » 03/02/2006 09:34

Multumesc inca o data :D
Sa stii ca eu am sa ma vait mai mult... :P Si deja eu sunt mai panicat decat ea . hehehe
Am sa gandesc pozitiv de acum incolo si sunt sigur ca totul va fi bine.
Abia astept sa fie si balenutza hehehehe. La cate cumpar zilnic de cand am aflat ... Mananca saraca de rupe ( la indicatiile mele pretioase ca am preluat fraiele problemei ca un cetatean responsabil :P ) asa ca are toate sansele.
In 2 - 3 zile trece excitarea de inceput si ne revenim si noi ( mai mult eu ) si intram pe un fagash normal.
Mersi mult de incurajari :)

cara
antitalent culinar

Mesajde cara » 12/03/2006 08:16

nu pot sa cred!! vad si eu subiectul la nu stiu cate saptamani de la aparitie!! :blushing: (nu-mi explic de ce nu l-am vazut ...pana acum!!! )
felicitari andrei, tie si sotiei tale!! :hug:
cred ca sunteti tare fericiti..
va doresc multa sanatate amandurora!
instinctiv, ai sa te comporti si tu ca un viitor tatic..( adica: mai grijuliu, mai tandru, mai rabdator, mai intelegator si mai conciliant..cu sotia)

ps: in cazul asta.., cred ca nu mai astept reteta de caise.
ai treburi mai importante
:hug: :)

in alta zona a forumului, zicea cineva de faptul ca astepti un copil..
iar eu, mi-am imaginat ca sotia ta o sa nasca foarte curand..
si vazand ca nu mai dai nici un semn culinar..deja imi imaginam ca legeni copilul =))

acum m-am lamurit!

Înapoi la “Evenimentele comunitatii”