Supa de linte, in varianta ungureasca

In aceasta zona alegem in fiecare luna cea mai bune reteta.

Moderatori: Nally, adi, kia, adinush

lucia_bp
campion la gatit
campion  la gatit

Mesajde lucia_bp » 03/07/2016 06:44

mara05 scrie:Foarte interesanta. Nu am gatit niciodata supa cu bere,dar trebuie retinuta idea aceasta.

Incearca cu incredere :peace: Vei fi placut surprinsa de gust :buuun: Combinatia este geniala :!:

:hug: :hug: :hug: :hug:
"Un gram de practica valoreaza cat o tona de teorie.
Iar un graunte de imaginatie face mai mult decat un car de practica"
-Legea lui Bookev-

angela_de
Bucatar

Mesajde angela_de » 04/07/2016 10:22

Lucia, aproape la fel fac si eu "Linseneintopf" (Linsen = linte, Eintopf = "totul intr-o oala"), care-i una din marile slabiciuni culinare ale sotului meu... mai putin bere si boia :buuun: ... si cu lintea gata fiarta, de la cutie :blushing:
Sa stii ca data viitoare am sa incerc si varianta ta, mi-ai facut cu pozele tale grozave o pofta de numai =D> =D> !

lucia_bp
campion la gatit
campion  la gatit

Mesajde lucia_bp » 05/07/2016 07:45

angela_de scrie:Lucia, aproape la fel fac si eu "Linseneintopf" (Linsen = linte, Eintopf = "totul intr-o oala"), care-i una din marile slabiciuni culinare ale sotului meu... mai putin bere si boia :buuun: ... si cu lintea gata fiarta, de la cutie :blushing:
Sa stii ca data viitoare am sa incerc si varianta ta, mi-ai facut cu pozele tale grozave o pofta de numai =D> =D> !

Vai, cat de mult ma bucur ca sotul tau este fan linte...este tare gustoasa si mai ales sanatoasa.
Pe timpul verii noi suntem mult timp plecati la " mosie" ( in alta localitate), iar cand revenim pentru cateva zile, incerc sa pregatesc mancarea care ne place si se face usor, fara prea mare efort.
Sper sa va placa. Multumesc de vizita.
Te invit sa citesti si reteta " Altfel de supa ardeleneasca de varza" poate iti face cu ochiul. Este o varianta interesanta a supei de varza.

:hug: :hug: :hug:
"Un gram de practica valoreaza cat o tona de teorie.

Iar un graunte de imaginatie face mai mult decat un car de practica"

-Legea lui Bookev-

Înapoi la “Concurs - Reteta Lunii”