Cafeneaua ( 37)

Discutii libere pe orice tema

Moderatori: miha1950, Nally, adi, maria MIHULESCU, kia, adinush, octavian, Moderatori

alejoe
Bucatar de elita

Mesajde alejoe » 01/06/2012 09:44

dana frumoase poze nu am fost in sibiu niciodata frumos oras :hug: danieluta draga te asteptam in IT :hug:
claudia

alejoe
Bucatar de elita

Mesajde alejoe » 01/06/2012 09:47

nicoleta64 scrie:Iulia...chiar daca stau in regiunea cu pricina ...la noi cutremurul..aici pe litoral...nu a facut pagube de niciun fel. Cand vad la tv ..ce dezastru :( ..imi aduc aminte prin ce spaima am trecut in '77 si '83 ..parca ..cele doua cutremure mai mari din Buc.

alejoe...deci stai mai in sudul Italiei daca nu ai simtit? :)
nicoleta64 ai dreptate stau in sud prov avellino :pup: :hug:
claudia

alejoe
Bucatar de elita

Mesajde alejoe » 01/06/2012 09:49

[quote="pupi"]Si eu ma bucur ca santeti toate ok si AICI cu noi :) :hug: :pup: .....am venit si eu la cafeluta....acuma o beau si va servesc si pe voicu cateva :cafea: :cafea: :cafea: :cafea: :cafea: :cafea: pun si ceva flori sa fie mai vesel :flower: :flower: :flower: :flower: :clipocit:

Alejoe, din ce parte a tarii esti ( din R ma refer??)[/quote draga pupi sunt din Brasov si o cafeluta cu toate ca e tarziu :cafea: :pup: :hug:
claudia

Danieluta
Expert in arta culinara

Mesajde Danieluta » 02/06/2012 12:53

alejoe scrie: danieluta draga te asteptam in IT :hug:

Si eu abea astept sa ajung :!: Sint doi ani de zile de cind nu-mi vad familia... :(

:hug: :pup: :flower:

Astazi m-a sunat draga mea prietena Antonia si mi-a spus ca nu are net,de aceea este absenta pe RC... :?

pupi
campion la gatit
campion la gatit

Mesajde pupi » 02/06/2012 03:38

Iarasi nu are???Doar ce au terminat lucrarea???
Danileluta, trimite-mi si mie in Pm telefonul Antoniei....mersi mult :hug: :pup: ....fug la curatenie....azi a fost timp frumos, caldut dar innorat.... de maine iarasi ploile au sa ne omoare :badday: ...tare m-am saturat de vremea asta :( ....
Abia astept si eu vacanta......am sa fiu la Paris intre 8-15 Iulie.....cine este de prin zona???cu cine ma pot intalni pe acolo, la o ceasca de cafea sau o cupa de sampanie ????.....dupa aia ajung iar in Romania....pe la Arad, Timisoara Cluj, Brasov si Bucuresti.....poate ma mai pot intalni cu cate cineva pe unde am sa umblu....mi=-ar face placere sa bem o cafeluta si sa mancam o prajiturica , undeva la vreo terasa, racoroasa, umbroasa si frumoasa :D....pupici la toate si eu am sa dispar cateva zile de pe aici ....dar revin :peace:

thea
Bucatar de elita

Mesajde thea » 02/06/2012 07:13

Ah ...te astept la mine la terasaaaa, Anca !!!!! :hug: :hug: :hug: :hug: :hug:

yafa
Bucatar de talie internationala

Mesajde yafa » 02/06/2012 10:59

Ce mai faceti dragelor? eu sunt tare in urma cu cititul, sunt doar in trecere, mi-e dor de voi toate....Anca noi ne vedem la Paris cum am stabilit?

Va pupicesc !!!

:hug: :flower: :flower: :flower: :flower: :flower: :flower: :flower: :flower: :flower: :flower: :flower: :flower: :flower: :flower: :flower: :flower: :flower: :flower: :flower: :flower: :flower: :flower: :flower:
Life is like a box of chocolate, you never know what you are gonna get!

http://www.cuisineetplaisir.wordpress.com

alejoe
Bucatar de elita

Mesajde alejoe » 03/06/2012 10:15

PUPI draga mea eu in sept merg in vacanta in Brasov cine stie poate ne intanlim :hug: Dimineata asta nu sa trezit nimeni sunt singura la cafea :cafea: oricum pregatesc si pentru voi :cafea: :cafea: :cafea: :cafea:
claudia

Danieluta
Expert in arta culinara

Mesajde Danieluta » 04/06/2012 05:38

Yafa,bine ai revenit pe RC... :hug: :pup: :hug:

Am sosit la :cafea: -luta... :flower:

nicoleta64
Bucatar de talie internationala

Mesajde nicoleta64 » 04/06/2012 06:30

Danieluta..iti tin eu companie la o cafea...desi acum o jumatate de ora am baut una cu cumatra mea :)

yafa scrie:Ce mai faceti dragelor? eu sunt tare in urma cu cititul, sunt doar in trecere, mi-e dor de voi toate....Anca noi ne vedem la Paris cum am stabilit?

Va pupicesc !!!

:hug: :flower: :flower: :flower: :flower: :flower: :flower: :flower: :flower: :flower: :flower: :flower: :flower: :flower: :flower: :flower: :flower: :flower: :flower: :flower: :flower: :flower: :flower: :flower:

Yafa... :hug: :pup: :flower:

La noi ploua ..zi nasoala de azi dimineata ... :(

...turistii sunt toti pe strazi sau prin magazine ... :D
a incepul sezonul de vara...plajile sunt gata ...preparate cu sezlonguri si umbrele :vis: ..acum doar timpul sa fie pe masura... :rugaciune: :wink: :clipocit:

scap sa fac ceva de mancare ...o seara buna tuturor ! :hug: :flower:

Înapoi la “Zona libera”