Ardei umpluti in stil arab ( Fil fil Mahshi)

Esti atat de mandra de reusita ta culinara incat ai simtit nevoia sa o imortalizezi intr-o fotografie? Ai aici ocazia sa atasezi poza la reteta culinara si sa o arati tuturor. Sectiunea este rezervata pentru retete de Mancaruri cu poze.

Moderatori: miha1950, Nally, adi, maria MIHULESCU, kia, adinush, octavian, Moderatori

lucia_bp
campion la gatit
campion  la gatit

Mesajde lucia_bp » 30/03/2015 08:23

Ardeii umpluti sunt preferatii mei :peace: ...Ai dreptate...condimentele folosite fac diferenta :!: O sa incerc si eu acesta varianta.

:hug: :hug: :hug:
"Un gram de practica valoreaza cat o tona de teorie.
Iar un graunte de imaginatie face mai mult decat un car de practica"
-Legea lui Bookev-

pupi
campion la gatit
campion la gatit

Mesajde pupi » 02/04/2015 01:35

Vad ca te-ai dat cu arabismele....imi plac retetele lor, sant tare aromate.....se simte menta si chimenul ??Imi plac amandoua :D

crista
campion la gatit
campion  la  gatit

Mesajde crista » 02/04/2015 07:25

Pupi menta se simtea foarte putin spre deloc :-) poate nu le-am echilibrat eu bine, poate pentru ca era proaspata ?? in rest mie imi place gustul combinat al acestor condimente,eu il simt ca poe un intreg ... pe vremea tineretii mele se gaseau deja amestecate la magazinul Alishor de pe Mosilor puteai sa le iei de acolo condimente pentru una pentru alta , foarte comod asa cum de fapt si apare in retetele astea unde rar spun cantitati si enumera condimentele ci scriu 7 spices

cel mai puternic se simte scortisoara si cu ea trebuie mare atentie dupa parerea mea ca acopera totul si duce gustul spre o musaca greceasca in loc de mincare arabeasca.

Lucia si Danuta merita incercati

Înapoi la “Retete ilustrate - Mancaruri”