Vreau sa slabesc! Cine mi se alatura?

Ai constatat ca greutatea ta a scapat din frau? Sau tocmai ai obtinut greutatea visata in urma unei cure de slabire eficiente? Aici poti posta cum ai reusit sa slabesti sau poti citi cum ai putea sa slabesti cat mai sanatos si eficient.

Moderatori: miha1950, Nally, adi, maria MIHULESCU, kia, adinush, octavian, Moderatori

lili777
Bucatar in devenire

Mesajde lili777 » 01/03/2006 02:23

sa va fie de bine Camy...shi casa de piatra!!!Nu conteaza anii petrecuti impreuna...tot ce conteaza e scinteia aia...stii tu despre ce vb... :hug:
liliana

camy
Incepator

Mesajde camy » 01/03/2006 03:58

Multumesc la fel si tie, sa dea Dumnezeu sa fie cati mai multi ani impreuna si sa fie bine pt fiecare dintre noi. :hug:
camelia

Bea
Incepator

buna

Mesajde Bea » 03/03/2006 08:38

Buna tuturor din pacate nici eu nu reusesc sa slabesc :cry: .Am luat anticonceptionale acum 3 ani si m-am ingrasat foarte mult.Chiar daca am ren untat la ele nu reusesc sa slabesc.am incercat cu mai multe tipuri de cure dar tot nimic :cry: ....ajutatima si pe mine cu vre-un sfat.mersi

Simosymo
Incepator

VREAU SA SLABESC! CINE MI SE ALATURA?

Mesajde Simosymo » 05/03/2006 04:05

Buna Bea
Nu exista nu se poate! :rusine:
Ceva trebuie sa mearga si la tine!
Ai incercat sa faci sport? Sa elimini painea si dulciurile?
Si eu am avut si 80 kg dar am ajuns si la 56. Acum am pus din nou ceva kg pe mine :lol: dar ...fac gimnastica din nou si nu mananc seara si incet, incet kg se duc din nou. Totul e sa ai ambitie.

Bea
Incepator

nu reusesc

Mesajde Bea » 06/03/2006 07:04

Buna Simo.....am incercat si cu sport.am eliminat painea si dulcurile.seara nu mananc deloc.sincer astept zi de zi cand ma urc pe cantar sa vad ceva efect dar nimic aceeasi rezultate zi de zi.

julie
Incepator

Mesajde julie » 06/03/2006 03:04

Buna, eu sunt noua pe aici si ma intereseaza subiectul taaare de tot!
Vreau sa dau si eu jos vreo 3 kg, nu mai mult, cred ca pentru dimensiunile mele ar fi suficient ( am 1.65 si vreo 55 kg), poate nu vi se pare mult, dar eu le-am "achiztionat" in ultima vreme, de vreo luna incoace, si nu sunt obisnuita! De obicei ma "invarteam" pe la 52-53... Acum ma dau de ceasul mortii cu regimul disociat, il tin de vreo 4-5 zile, dar imi chioraie matele toata ziua si ma ia cu ameteala, ca doar cand ma gandesc ca iar trebuie sa mananc cartofi ma apuca lehamitea si ma lipsesc... si nu mai mananc nimic...
Mai e o problema: eu stau cu prietenul meu, care adora sa gateasca! si face niste mancaruri super, de la care vin pe la nasul meu tot felul de arome... si eu inghit in sec, si de foame ma ia cu lesin... :(
Spuneti-mi si mie, voi cum va descurcati cu "regimurile" astea?
Am mai intrebat si pe alt topic aici, ceaiul verde are vreun efect in cura de slabire? Si daca da, cum se bea, dupa mese, inainte de mese... sau in loc de mese? :lol:

Simosymo
Incepator

VREAU SA SLABESC! CINE MI SE ALATURA?

Mesajde Simosymo » 06/03/2006 04:47

Buna Julie
Nu te mai chinui cu regimul disociat. Pentru cat vrei tu sa slabesti e suficient sa mananci paine f.putina (1-2 feliute paine graham sau neagra), sa elimini dulciurile si sa faci sport. In special dimineata ar fi bine sa faci gimnastica (atunci se ard mai repede caloriile) si sa nu mai manaci dupa ora 18. Sunt sigura ca vei slabi daca faci astfel.
Succes.

Simosymo
Incepator

Mesajde Simosymo » 06/03/2006 04:55

Nu te descuraja Bea si tine-o tot asa si o sa vezi ca va merge. Nu astepta sa vezi rezultate de la o zi la alta.

Am uitat sa va spun sa beti lichide multe. Apropo, Julia ceaiurile sau chiar apa, secretul este sa le bei cu o jumatate de ora inainte de masa si apoi dupa o jumatate de ora dupa ce ai mancat.

Gimnastica eu fac infasurata in naylon si cu un trening desupra (efectul este ca transpiri foarte tare asa).

P.S.Daca la mine la cei...38 de ani inca mai merge sigur veti vedea si la voi rezultate!

pitici
Incepator

Re: VREAU SA SLABESC! CINE MI SE ALATURA?

Mesajde pitici » 06/03/2006 05:59

Simosymo scrie:Buna Bea
Nu exista nu se poate! :rusine:
Ceva trebuie sa mearga si la tine!
Ai incercat sa faci sport? Sa elimini painea si dulciurile?
Si eu am avut si 80 kg dar am ajuns si la 56. Acum am pus din nou ceva kg pe mine :lol: dar ...fac gimnastica din nou si nu mananc seara si incet, incet kg se duc din nou. Totul e sa ai ambitie.

:rugaciune: Spune-mi si mie te rog ce ai facut de ai slabit atata. Si ce exercitii de gimnastica faci? :rugaciune: Please.....

Simosymo
Incepator

Vreau sa slabesc din nou! Cine mi se alatura?

Mesajde Simosymo » 06/03/2006 08:06

Daca ai citit ce am scris mai sus ai vazut ca: nu mananc paine decat f.putina, nu mananc dulciuri, fac gimnastica dimineata infasurata in folie de naylon, beau multe lichide, si ce am uitat sa va mai spun fac si masaj (cu aparatul de vibromasaj - cel cu 5 curele), nu mananc seara. Ultima masa e la ora 18 si este un iaurt mic dietetic cu 3 linguri de musli sau un baton din cereale fitness (astea sunt dulciurile ce le mananc eu) :wink: .

Gimnastica fac pentru toate partile corpului dar pun accent pe burtica si solduri acolo e depozitul de grasime la mine! :lol: Sunt exercitii de gimnastica pe care le-am invatat de pe vremea cand mergeam la aerobic.

Înapoi la “Cure de slabire”