Tort cu frisca si ananas

Esti ahtiata dupa dulciuri? Cunosti retete de prajituri, inghetate, torturi, dulciuri care iti pun in pericol greutatea dar care merita sa-ti asumi riscul a doua – trei kilograme in plus pentru a le manca? Aceasta sectiune este rezervata pentru retete de Dulciuri cu poze.

Moderatori: miha1950, Nally, adi, maria MIHULESCU, kia, adinush, octavian, Moderatori

giulia
Incepator

Tort cu frisca si ananas

Mesajde giulia » 28/08/2006 06:43

Acum ca am invatat reteta da zuli , iata ca am facut si un tort dupa chec.

am facut blatul:
http://www.reteteculinare.ro/forum/view ... de_la_zuli

L-am taiat in 3 am insiropat cu sucul de ananas , am pus cite 4 felii pe foaie si frisca deasupra si tot asa pina la ultima in care am pus 2 felii de ananas si ornat cu frisca .Simplu dar sper sa va placa ca noua ne-a placut :roll:
Fişiere ataşate
Immagine 015.jpg
Immagine 015.jpg (41.31 KiB) Vizualizat de 3946 ori
tort cu ananas.jpg
tort cu ananas.jpg (37.94 KiB) Vizualizat de 3946 ori
"CEA MAI BUNA CALE DE A STA PE PROPRIILE PICIOARE ESTE SA FI STAT MULT TIMP IN GENUNCHI" (SPURGEON)

angelique
Bucatar de elita

Mesajde angelique » 28/08/2006 06:45

tortuletul asta te hipnotizeaza....trebuie sa fie bun...
Fiecare lucru are frumusetea lui, dar nu oricine o vede

giulia
Incepator

Mesajde giulia » 28/08/2006 06:57

E bun daca il faci si-l maninci dupa o zi ca sa absoarba tot in el bine.Nu mi-a iesit cum vroiam marefer la ornat ca aveam si zugravul in casa si sotul da-le un vin da-le alta si nu prea am avut concentratia necesara.Dar ma laudasem ca o sa fac tort si a trebuit sa-l pun asa cum a iesit :pup:
"CEA MAI BUNA CALE DE A STA PE PROPRIILE PICIOARE ESTE SA FI STAT MULT TIMP IN GENUNCHI" (SPURGEON)

Înapoi la “Retete Ilustrate - Dulciuri”