Nunta mea!!!!!!!!

Coltisorul evenimentelor importante din viata noastra! Zile aniversare... onomastici... nunti ... botezuri ... Aici uram celor dragi tot ce le dorim !

Moderatori: miha1950, Nally, adi, maria MIHULESCU, adinush, octavian, Moderatori

lili777
Bucatar in devenire

Mesajde lili777 » 08/05/2007 08:49

Ioana draga, cu intirzieri iti urez shi eu Casa de Piatra!!!Sa aveti parte de sanatate shi muuuuulti copii frumoshi asha ca voi!!!Ai fost o mireasa....jos palaria!!!Felicitari din inima inca o data!!! :flower: :flower: :flower:
liliana

cara
antitalent culinar

Mesajde cara » 08/05/2007 09:43

si acum intrebari incomode:
1. ioana, ti s-a cantat 'ia-ti mireasa ziua buna..etc'?
2. daca raspunsul la intrebarea nr. 1 e afirmativ, sa mai insistam: ai plans?
3. ai aruncat buchetul? cine l-a prins? :?
4. ai avut emotii la cununia religioasa?
5. ai facut chestia ai cu ..calcatul mirelui pe picior inainte de a intra in biserica?
6. ai scris niste nume de fete pe pantof?
7. ce se aude cu luna de miere?
8. te-a furat cineva?? daca da, detaliiiiiiiiiiiiiiiiiiiii!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
9. bebe mic in proiect?? :blushing:
aoleu..trebuie sa ma cumintesc ca cine stie ce mai intreb :blushing: :blushing: :blushing: :blushing: :blushing: :P =)) :pup: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug:

Ioana
Bucatar Sef

Mesajde Ioana » 09/05/2007 10:22

pai nu mi s-a cantat nimic, decat la multzi ani, si nici nu am plans deloc toata ziua. de fapt chiar zambeam in continuu, si eu m-am mirat ca sunt asa linistita si nu am avut emotii. nici la cununia religioasa nu am avut emotii, in schimb am ras si zambit si vorbit....non stop. dar a plans maica-mea, suspina de numa in biserica.

buchetul l-am dat verisoarei mele Dana, cu care am copilarit. si viitoarei cumnate(sper) i-a placut dar Dana a rezistat pana la miezul noptii cu noi.

mirele m-a calcat pe mine pe picior de mai multe ori ca e cam neindemenatic si era sa se imprastie pe holurile primariei, noroc ca l-am prins la timp. se pare ca era mai emotionat decat a vrut sa recunoasca.

nu am scris nume de fete pe pantof, pai daca nu ai zis nimic, nu am auzit de asa traditie. dar era numele meu scris acolo ca i-am dus la intins la pantofar. e de ajuns???? macar acolo imi mai ramane numele. mama cat sufar din cauza asta. e singurul meu regret. :D

luna de miere doar in august, de luni am mers la lucru, asta e....

doar mirele m-a furat si am mers la Maimuta Plangatoare, o crasma din cluj, unde am mancat cartofi prajiti(soothe sa nu dai cu polonicul dupa mine) si am primit de la patron un iepuras intr-o pozitie perversa :P noi si la biserica si la starea civila am mers impreuna cu masinuta noastra, deci chiar nu am respectat nici o traditie. fara baloane, flori si claxoane...pe care le urasc. nici dansul miresei nu a fost fiindca radu nu danseaza, si de asta mi-a parut rau. nici poze in gradina botanica, mi se par stupide si noi nu suntem genul care sa pozam....

bebe este in proiect, radu ar vrea cat de repede, dar am hotarat sa mai asteptam nitel sa nu se creada ca eram insarcinata la nunta(asa cum au intrebat toti, din cauza rapiditatii cu care am organizat totul, adica 2 luni) =))

detalii picante nu prea am.... decat ca radu a doua zi era suparat ca nu a baut o cafea la nunta lui si eu am ramas trasnita fiiindca cu manuta mea ii amestecasem zaharul in ea....se pare ca era tare "obosit" si a pierdut cateva momente importante de la nunta. dar numai dupa ce a plecat familia! sau ca tarziu am cerut inca o sticla de vin din care bausem toata ziua si ne-a zis chelnerul ca nu mai au ca l-am terminat pe ala, da daca vrem numa din ala merge la supermarket sa ne cumpere =))

sau ca eu mi-am uitat buletinul acasa si nu au vrut sa ne casatoreasca...pana la urma au amanat pana a venit radu cu buletinul. sau ca bunicul lui radu dupa ceva vreme m-a intrebat cand ne felicitam: nu te supara, dar tu cine esti draga? =))
Ultima oară modificat 09/05/2007 10:29 de către Ioana, modificat 1 dată în total.

Ioana
Bucatar Sef

Mesajde Ioana » 09/05/2007 10:26

lilli multumesc tare mult. :hug:

thea
Bucatar de elita

Mesajde thea » 09/05/2007 10:46

=)) =)) =))
ce super evenimente!!! no comment! :flower: :flower:

crista
campion la gatit
campion  la  gatit

Mesajde crista » 09/05/2007 10:57

Ioana am ris cu lacrimi ... mai ales de bunicul vostru caci si bunica mea a facut la fel...ma intreba pe mine cine e Fabio si cind vorbea de el il numea "vecinul tau " ( adica al meu :P .. vecin de scaun probabil :P )...

angelique
Bucatar de elita

Mesajde angelique » 09/05/2007 11:52

Ioana -felicitari!ma bucur f. mult de reusita nuntii si ma bucur ca totul a iesit asa cum iti doreai
mancarea a fost f. frumoasa ,apetisanta si mai ales era ceva nou!nu obisnuitul meniu de nunta ci ceva traditional ,localul din putinul care se vede a fost tare potrivit ,tortul mi-a placut in mod deosebit (faptul ca era portionat e f. dragut)dupa mine cred ca era si tare bun :buuun: ,mi-a placut cum ai descris ca s-au desfasurat evenimentele ,fara prea mult tam-tam ci cu multa caldura ,asa cum trebuie sa fie un astfel de eveniment
Va imbratisez pe amindoi si va dorim din inima
CASA DE PIATRA!
Fiecare lucru are frumusetea lui, dar nu oricine o vede

beba
Incepator

Mesajde beba » 09/05/2007 12:09

CASA DE PIATRA ! si multi bebelusi!

cara
antitalent culinar

Mesajde cara » 09/05/2007 01:01

:P =)) ai avut o nunta atipica :wink: ** a nu se intelege 'atipic' in sens peiorativ ! :pup: pacat ca n-ati dansat :?

Ioana
Bucatar Sef

Mesajde Ioana » 09/05/2007 02:48

crista, cred ca batraneii nostri erau in faza de negare. cel putin asa sper... :D

angela, beba, multam fain!

cara, nici nu intelegeam altfel. nu am dansat fiindca nu a vrut radu, eu eram ok, dar recuperez la han weekendul asta, acolo avem muzica.

Înapoi la “Evenimentele comunitatii”