Nunta mea!!!!!!!!

Coltisorul evenimentelor importante din viata noastra! Zile aniversare... onomastici... nunti ... botezuri ... Aici uram celor dragi tot ce le dorim !

Moderatori: miha1950, Nally, adi, maria MIHULESCU, adinush, octavian, Moderatori

Ioana
Bucatar Sef

Mesajde Ioana » 06/05/2007 05:39

am ochii verzi, am renuntat la ochelari ieri desi cam orbecaiam prin restaurant. :D

fetelor multumesc, am avut o nunta exact asa cum ne-am dorit-o si inchipuit-o. m-am bucurat ca invitatii au apreciat ca nu am vrut sa facem o nunta ca atatea altele de la noi, am vrut sa fie totul relaxant, nimic studiat, nici la decor nici la mancare, sa te simti ca acasa. multi invitati au zis ca de cand au intrat parca s-au linistit, parca erau iar copii in casele bunicilor lor si asta m-a impresionat cel mai mult. si eu chiar am simtit ca am avut langa mine doar oamenii apropiati.

si cara, tu stii povestea nuntii mele, dar parintii mei au fost tare multumiti de toata organizarea(si maica-mea chiar si de mancare :P ) si asta e cea mai mare multumire pentru mine. aproape ca nu le-a parut rau ca nu am facut nunta mare.

cara
antitalent culinar

Mesajde cara » 06/05/2007 08:45

:vis: ai ochii verzi????wowwwwwwwwwwwwwww! pai esti superba!!!!!!!!!!!!!! mi-am imaginat eu ca-s verzi dar.. :hug:
daca atmosfera a fost calda e firesc ca s-au simtit cu totii bine :)
ai facut o alegere buna, ioana si, recunosc, ai avut dreptate cu numarul invitatilor

Ioana
Bucatar Sef

Mesajde Ioana » 06/05/2007 10:16

superba cu ajutorul d-nei de la machiaj :clipocit:

pai eu ti-am zis cu nunta, nu facem ceva de mantuiala, doar o nunta mai mica care sa nu tina cont de nici un tipar. :twisted: acuma-s viteaza dupa ce a iesit asa bine, dar in ultima saptamana am cam luat-o razna....

StellaAlpina
Incepator

Mesajde StellaAlpina » 06/05/2007 10:50

Ioana scrie:dar in ultima saptamana am cam luat-o razna....

Cica la toate miresele li se intampla... :D
Dar pana la urma totul iese ok...vb. din experienta :D

Lasa ca a iesit bine si cum ti-am mai spus si la topicul celalalt...idee geniala cu acel meniu :flower: :flower: :flower:

Ioana
Bucatar Sef

Mesajde Ioana » 07/05/2007 09:00

stella, si mie mi-a zis toata lumea ca o sa ma strese pe final, dar eu ziceam: na, eu? nu cred, eu sunt calma :D dar m-am supraestimat. in schimb am plans doar o data, cand am lasat rochita la croitor, o vedeam distrusa :P

thea
Bucatar de elita

Mesajde thea » 07/05/2007 09:35

Bravo Ioana! O nunta frumoasa si foarte aparte! meniul excelent iar tu! Tu arati ca o printesa din povesti. sunt sigura ca nici nu prea era nevoie ca
d-na Mia sa fie foarte priceputa ca tu esti frumoasa si delicata. Rochita este minunata! Bravos!!! Casa de piatra, sa aveti parte de multe bucurii! :flower:

Ioana
Bucatar Sef

Mesajde Ioana » 07/05/2007 03:02

multumesc thea, esti draguta :hug: .

pe 20 mai avem o nunta la niste prieteni si ma imbrac la fel, abia astept :D a fost o investitie buna toata tinuta mea, fiindca o pot purta oricand la ocazii mai speciale.

Talida
Incepator

Mesajde Talida » 07/05/2007 04:47

Ioana Casa de Piatra si multa fericire!!!!

Ce nunta frumoasa ati avut... si ce idee super cu bufetul, asa poti alege mai multe feluri si exista tot mereu ceva preferat pentru fiecare.

Rochita este superba si ce bine ti-a stat si parul... si pentru ca (virgula) chiar ma intrebam unde sa merg la tuns sau aranjat, caci merg in tara in 24 mai, cred ca voi incerca la D-na Mia.

Inca o data Felicitari si numai Fericire!!!!!

roxanavmv
Bucatar de elita

Mesajde roxanavmv » 07/05/2007 07:32

Casa de piatra si sa fiti fericiti! :hug: :hug: :hug: :hug:
Sunt tare bucuroasa sa vad fericirea de pe fetele voastre, si pentru ca ne-ai facut si pe noi parte din zilele astea minunate.
Arati superb, parul este impecabil, rochita superba, radu un scump, si totul pe masura asteptarilor. Ma bucur ca totul a mers ca pe strune si inca o data pupici multi :pup: :flower:

Ioana
Bucatar Sef

Mesajde Ioana » 07/05/2007 10:46

asa-i talida, cu bufetul nu dai gres. desi eu am observat ca lumea a cam gustat din fiecare fel.... sa mergi la d-na Mia, e pe Napoca 8 coaforul ei. mie nici nu a vrut sa-mi faca proba inainte si m-a coafat in 40 minute...lucreaza si repede.

roxana, chiar suntem foarte fericiti ca am facut pasul asta, multumesc mult :hug:

Înapoi la “Evenimentele comunitatii”