Miere de albine

Discutii libere pe orice tema

Moderatori: miha1950, Nally, adi, maria MIHULESCU, kia, adinush, octavian, Moderatori

Cat de des cumparati miere de albine?

In fiecare saptamana
0
Niciun vot
La cateva saptamani
1
50%
In fiecare luna
0
Niciun vot
O data la cateva luni
1
50%
O data pe an
0
Niciun vot
O data la cativa ani
0
Niciun vot

Voturi totale: 2

mierero
Incepator

Miere de albine

Mesajde mierero » 16/01/2014 04:16

Buna ziua,

Sunt apicultor si proprietarul unui magazin ce vinde miere de albine. Dat fiind faptul ca am deschis magazinul destul de recent as vrea sa vad cam cat de des cumparati miere de albine. Am vazut cateva stiri in care se spune ca romanii consuma foarte putina miere spre deosebire de ceilalti europeni. Asa este?

Asadar, cat de des cumparati sau consumati miere de albine? De unde cumparati, de la supermarket sau de la apicultor? De unde aveti mai multa incredere?

Multumesc.

pupi
campion la gatit
campion la gatit

Mesajde pupi » 16/01/2014 08:01

Cand eram in Romania DOAR de la producator cumparam miere si asta faceam destul de des, adica cel putin odata pe luna cumparam un borcan mareee care avea si fagure in el.....acuma cumpar miere de la magazin pentru ca "producatorii " sant inexistenti prin zona unde locuiesc dar de cate ori ajung in Romania nu exista sa nu ma reantorc cu o sticla de 2 lt de plastic plina cu miere de albine ( de casa :D )....iubesc mierea....

biaskitchen
Bucatar de elita

Re: Miere de albine

Mesajde biaskitchen » 16/01/2014 10:00

Noi consumam foarte multa miere si o procuram de la cumnatul meu .Pt ca el are doar cativa stupi si nu ne ajunge cat ne trimite diferenta de cantitate pe care o cumpar este bio certificata.Nu am incredere nici in mierea de la supermarket, neecologica si nici in cea produsa de mici producatori.

maraarad
Bucatar

Mesajde maraarad » 17/01/2014 06:18

Aici o cumpar din supermarket ,avem perioade cand consumam mai multa si perioade cand nu .Si imi place sa cumpar diferite arome sa zic asa,In Ro imi placea mult cea de tei care era foarte deschisa la culoare.
hi

Înapoi la “Zona libera”