Logarea si Inregistrarea prin contul de Facebook!

Fiti la curent cu anunturile noastre si participati la ĂŽmbunatatirea site-ului prin efectuarea unor sondaje de opinie privitoare la propunerile noastre.

Moderatori: miha1950, Nally, adi, maria MIHULESCU, kia, adinush, andrei, Moderatori

adi
RC Admin
RC Admin

Logarea si Inregistrarea prin contul de Facebook!

Mesajde adi » 17/06/2012 02:53

Am lansat un nou serviciu pentru vizitatorii si membrii comunitatii ReteteCulinare - Inregistrarea si Logarea prin contul de Facebook. Aceasta facilitate este adresata bineinteles celor ce au deja cont pe reteaua de socializare Facebook si le ofera posibilitatea de a se loga in cont printr-un simplu click.

Inregistrare prin Facebook Simplificata:

Inregistrarea prin Facebook este mult mai simpla si rapida, deoarece formularul de completat este redus si se sare peste verificarea prin link trimis pe adresa de email.

Asocierea unui profil de Facebook contului actual:

Toti membrii comunitatii ce au deja cont activat prin inregistrarea clasica isi pot asocia un cont de Facebook din cadrul sectiunii Optiunile Mele. Dupa ce acorda drepturi aplicatiei RC, ei se pot loga la randul lor prin contul de Facebook

Imagine

Pe viitor urmarim sa oferim si mai multe optiuni celor ce au si cont de Facebook (afisarea in profil a unor informatii de pe contul de Facebook, publicarea cartilor de bucate cu retete salvate, invitarea prietenilor etc.). Bineinteles asteptam si apreciem sugestiile si parerile voastre legate de aceasta facilitate oferita de RC.

Sper sa va placa si sa o folositi cu placere ;) :hug: :flower: :party:
Fişiere ataşate
acordare-drepturi.jpg
acordare-drepturi.jpg (40.24 KiB) Vizualizat de 5907 ori
buton-inregistrare.jpg
buton-inregistrare.jpg (41.98 KiB) Vizualizat de 5907 ori
optiuni-cont-facebook-login.jpg
optiuni-cont-facebook-login.jpg (39.69 KiB) Vizualizat de 5907 ori
buton-logare-prin-facebook.jpg
buton-logare-prin-facebook.jpg (50.49 KiB) Vizualizat de 5907 ori

adi
RC Admin
RC Admin

Mesajde adi » 20/06/2012 05:37

Asteptam in continuare parerile voastre legate de aceasta noua optiune de inregistrare/autentificare :)

De saptamana asta vom avea si o noua structura/imagine pentru newsletterul RC - speram sa va placa! :hug: :flower: :party:

carmenica
Bucatar in devenire

Mesajde carmenica » 21/06/2012 12:04

=D> =D> =D>

sper ,ca regulamentul concursurilor sa nu se schimbe privind votarea de catre membriii RC,daca o sa introduceti si votare prin like ,o sa fie jale :cry: cu likeuri de la sutele de conturi false care le poate detine o persoana :x !
Imagine

adi
RC Admin
RC Admin

Mesajde adi » 21/06/2012 12:21

Nu :) ... Votarea nu se va schimba in ceva de genul asta ;) Nu vrem o integrare foarte puternica cu FB-ul - doar oferim optiuni in plus pentru a usura inregistrarea si autentificarea. Pe RC utilizatorii vor avea normal aceleasi drepturi si vor urma acelasi regulament indiferent daca au sau nu cont de FB asociat ;) :flower:

pupi
campion la gatit
campion la gatit

Mesajde pupi » 21/06/2012 07:12

Adi, eu nu stiu e sa spun.....pentru mine facebook-ul e ca si inexistent....am cont dar nu il utilizez.....poate e bine cum ati procedat....habar nu am....eu tot la "vechi" raman :wink: ....ma gandesc acuma ca multa , foarte multa lume utilizeaza facebook-ul .....deci , e ok :peace: ( nu sant toti ca mine :wink: )......asa ca si Carmenica, mi-am pus si eu aceasi intrebare....dar vad ca ai raspuns deja.....sper sa fie asa :peace:

Înapoi la “Anunturi si propuneri”