Crema din `varzicile de Bruxelles`

Ati renuntat la carne, iar retetele vegetariene pe care le cunoasteti sunt cu mult mai gustoase decat cele cu carne? Aici va puteti Împartasi cunostintele in materie de mâncaruri vegetariene si puteti sublinia meritele acestui tip de alimentatie.

Moderatori: miha1950, Nally, adi, maria MIHULESCU, kia, adinush, octavian, Moderatori

adry
Bucatar de elita

Mesajde adry » 04/12/2009 11:06

Imi place mult de tot prezentarea! =D> =D> =D> =D>
Si eu va trebui sa fac tot o mini portie pentru mine! Tot ce e din familia verzei mananc singura (in afara de broccoli :wink: )

P.S nuez moscada in romaneste este nucsoara :clipocit:

roxy14
Bucatar

Mesajde roxy14 » 04/12/2009 11:41

adry scrie:Imi place mult de tot prezentarea! =D> =D> =D> =D>
Si eu va trebui sa fac tot o mini portie pentru mine! Tot ce e din familia verzei mananc singura (in afara de broccoli :wink: )

P.S nuez moscada in romaneste este nucsoara :clipocit:

Ms frumos Adry ,ptr traducere ...asteptam sa vada cineva ca sa_mi poata traduce ..ca asta chiar nu stiam cum :D ...iar cat despre portie _am facut doar doua castronase ...ca sotului ii place mult sa probeze ce fac ,si pana la urma i_a placut ,si a mancat o portie... :lol:
Iar de brocolli am facut sapt trecuta la cuptor cu branza rasa...sigur nu iti palce...poate ai probat cu o reteta de nu ti_a placut...ptr ca sunt sanatosi ,sunt buni...mie imi plac si sotului deasemeni
un pupic :pup: :flower:

adry
Bucatar de elita

Mesajde adry » 05/12/2009 04:55

roxy14 scrie:
Iar de brocolli am facut sapt trecuta la cuptor cu branza rasa...sigur nu iti palce...poate ai probat cu o reteta de nu ti_a placut...ptr ca sunt sanatosi ,sunt buni...mie imi plac si sotului deasemeni
un pupic :pup: :flower:

Mie imi plac mult broccoli!!! Ziceam de omu' meu ca din familia verzei mananca doar broccoli, deci ii fac des!! Ceea ce lui nu-i place si fac doar pentru mine fac mai rar dar sunt pe drumul cel bun!!!
Am facut o salata de cruditati cu varza rosie morcov ras si telina si a zis ca e foarte buna :clipocit: :clipocit:

Înapoi la “Bucatarie vegetariana”