Cafeneaua ( 60)

Discutii libere pe orice tema

Moderatori: miha1950, Nally, adi, maria MIHULESCU, kia, adinush, octavian, Moderatori

Danieluta
Expert in arta culinara

Cafeneaua ( 60)

Mesajde Danieluta » 20/01/2014 07:33

alejoe scrie:DANI buna cafeluta , te invidiez pentru caldura de la tine ,la noi ploua torential asa a fost toata ziua si dupa cum am vazut o tine tot cu ploi :cry: :cry:

Claudia,imi pare rau ca este timp urit la voi... :( Iti trimit caldura la pachet ca am de unde... :wink:

:hug: :hug: :hug:

Imagine

antoniah
Expert in arta culinara

Mesajde antoniah » 20/01/2014 09:33

Am ajuns si eu la cafeluta dar nu refuz nici caldura la pachet pe care vad ca Dani i-a trimis-o Claudiei (la noi se anunta minus 10 C spre sfarsitul saptamanii). :?

Va :hug: pe toti si va las ceva frumos de ascultat...

http://www.youtube.com/watch?v=RBumgq5yVrA

pupi
campion la gatit
campion la gatit

Mesajde pupi » 20/01/2014 09:35

Am ajuns si eu la cafeluta....ce bine ne-am potrivit toate aici.....Anto, Dani :hug: :hug: :pup: :pup:

Anto, drumul la Tm al nepoatei s-a contramandat...probleme neprevazute :( :hug: :hug: :pup:

Danieluta
Expert in arta culinara

Mesajde Danieluta » 20/01/2014 09:40

Antonia,pentru tine caldura pleaca automat,asta stii... :wink:

...si multumesc pentru surpriza placuta de la telefon... :vis:

Pupi,ma bucur ca sintem toate impreuna aici... :peace:

antoniah
Expert in arta culinara

Mesajde antoniah » 20/01/2014 09:42

Danieluta scrie:Antonia,pentru tine caldura pleaca automat,asta stii... :wink:

...si multumesc pentru surpriza placuta de la telefon... :vis:

Ma bucur ca te-am auzit. :hug: :hug: :hug:
Ultima oară modificat 20/01/2014 09:45 de către antoniah, modificat 1 dată în total.

antoniah
Expert in arta culinara

Mesajde antoniah » 20/01/2014 09:44

pupi scrie:
Anto, drumul la Tm al nepoatei s-a contramandat...probleme neprevazute :( :hug: :hug: :pup:

Iti scriu astazi sau maine. :hug: :hug: :hug:

pupi
campion la gatit
campion la gatit

Mesajde pupi » 20/01/2014 09:45

Fetelor, va pup :hug: :hug: :pup: :pup:

antoniah
Expert in arta culinara

Mesajde antoniah » 20/01/2014 09:54

pupi scrie:Fetelor, va pup :hug: :hug: :pup: :pup:

Ma bucur ca ne-am intalnit la cafenea... :hug: :hug: :hug:
Fişiere ataşate
dscn_2523.jpg
dscn_2523.jpg (30.78 KiB) Vizualizat de 2775 ori

xanora
Bucatar Sef

Mesajde xanora » 21/01/2014 10:37

Pfiiii, iar am de citit din urma!

Buna dimineata/ziua dupa caz :D

Sincer, am tot deschis pagina RC-ului de cateva ori, dar pana sa apuc sa imi beau cafeaua un glascior din interfon ma facea sa ma ridic si sa las totul balta. Dutty mum calls :)

Am avut o saptamana plina. Pe langa puseul de crestere si revizia de prima luna la pediatru, masina ce s-a stricat in timp ce eram cu bebe la plimbare , am primit si telefonul nefast de acasa. Stiam ca o sa il primesc cat de curand, ca anii si boala pana la urma vor invinge, dar... o parte din mine inca refuza sa accepte. Acum sper doar ca tataia e mai bine sus cu ingerii si ca s-a intalnit cu mamaia si sa ii spuna ca macar in poza si in filmulet a apucat sa isi vada stranepotul :( Durerea din suflet e si mai mare pt ca nu am putut sa fiu cu el in ultima clipa, stiind ca am fost cea mai iubita dintre nepoate , dar nu am avut cum sa plec cu bebe dupa mine asa mic, plus ca inca nu i-am facut pasaportul. Tot ce mai pot sa spun e Dumnezeu sa-l ierte si sa ma ierte si pe mine ca nu am fost acolo!

Iar la capitolul cheltuieli neprevazute intra masina de spalat si smaraldul meu cu 4 roti. La masina de spalat sper sa ne recuperam banii din chirie, nu e vina mea ca nu am reusit sa vb cu proprietarul , plecat in vacanta fiind. Iar la masina mea ma oftic ca nu am luat atitudine acum 3 luni cand am auzit prima data zgomotul ciudat si stiam ca e cureaua de la alternator, am zis ca S-ul meu o sa ia atitudine si sa isi noteze referinta de la curea sa o schimbe, chiar si eu pot sa o fac. Dar nu, acum am schimbat si curea , si rulmenti, si bara si cel mai frumos mai mult a fost manopera decat piesele in sine, in proportie de 1 la 3 :P Nu va mai exista o data viitoare, iau direct atitudine eu :D Sambata asta merg sa imi schimb singurica uleiul de la motor :) si nu ar fi prima data :P

Bebe Dacian creste, creste, papa-papa :blushing: La control pediatrul a zis ca e foarte bine, a luat in greutate normal , s-a lungit cu aprox 4 cm , incepem sa ne tinem cate un pic capsorul, iar eu ma gandesc sa gasesc o banca de lapte sa ii intreb daca il vor. Am jumatate din sertar in congelator cu laptic de-al meu :D

Fetelor, va :pup: pe toate si sa aveti o zi/dupa-amiaza frumoasa!

:love: :flower: :peace:
xanora
"Eu sunt o-mperechere de straniu
Şi comun,
De aiurări de clopot
Şi frământări de clape -
În suflet port tristeţea planetelor ce-apun,
Şi-n cântece, tumultul căderilor de ape..." Ion Minulescu " Ecce homo"

lucia_bp
campion la gatit
campion  la gatit

Mesajde lucia_bp » 21/01/2014 11:11

Sincere condoleante, Xanora...Dumnezeu sa-l odihneasca in pace :!:

"Un gram de practica valoreaza cat o tona de teorie.
Iar un graunte de imaginatie face mai mult decat un car de practica"
-Legea lui Bookev-

Înapoi la “Zona libera”