Cafeneaua ( 59)

Discutii libere pe orice tema

Moderatori: miha1950, Nally, adi, maria MIHULESCU, kia, adinush, octavian, Moderatori

alejoe
Bucatar de elita

Mesajde alejoe » 06/01/2014 07:25

DANI ce cafeluta delicioasa , cireasa am furat-o eu :wink: o zi buna draga mea :pup: :pup:
FETELOR o seara placuta :flower: :flower:
Azi la noi se sarbatoreste BEFANA , este o vrajitoare care aduce dulciuri la copii si duce cu ea sarbatorile , deci de maine totul la normal :( :cry:
claudia

Danieluta
Expert in arta culinara

Mesajde Danieluta » 06/01/2014 07:31

alejoe scrie:DANI ce cafeluta delicioasa , cireasa am furat-o eu :wink: o zi buna draga mea :pup: :pup:

Claudia... :hug: :hug: :hug: :hug: :hug:

biaskitchen
Bucatar de elita

Mesajde biaskitchen » 06/01/2014 09:28

alejoe scrie:DANI ce cafeluta delicioasa , cireasa am furat-o eu :wink: o zi buna draga mea :pup: :pup:
FETELOR o seara placuta :flower: :flower:
Azi la noi se sarbatoreste BEFANA , este o vrajitoare care aduce dulciuri la copii si duce cu ea sarbatorile , deci de maine totul la normal :( :cry:

La Befana vien di notte
con le scarpe tutte rotte
col vestito alla romana:
Viva viva la Befana!
Fişiere ataşate
befana.jpg
befana.jpg (26.27 KiB) Vizualizat de 876 ori

alejoe
Bucatar de elita

Mesajde alejoe » 06/01/2014 09:36

BIA =)) =)) =)) asa e :wink:
claudia

pupi
campion la gatit
campion la gatit

Mesajde pupi » 07/01/2014 12:17

Am ajuns si eu la cafenea...in cateva minute plec la serviciu dar totusi beau putin din cafeluta....Claudia ai luat toata cireasa???nu ai mai lasat jumate si pentru mine???
:P :P

Dani, Claudia, Bia, Inna, Mara
:hug: :hug: :pup: :pup:

Danieluta
Expert in arta culinara

Mesajde Danieluta » 07/01/2014 01:21

biaskitchen scrie:La Befana vien di notte
con le scarpe tutte rotte
col vestito alla romana:
Viva viva la Befana!

Bia... :hug: :hug: :hug:

Danieluta
Expert in arta culinara

Mesajde Danieluta » 07/01/2014 01:22

pupi scrie:Dani, :hug: :hug: :pup: :pup:

Pupi... :hug: :hug: :hug:

...maine continuam... :wink:

crista
campion la gatit
campion  la  gatit

Mesajde crista » 07/01/2014 07:52

eu am adus muzica

http://youtu.be/wPoKxDhRxK4

La multi ani si sa va traiasca Ionel sau Ionica daca aveti in familie

biaskitchen
Bucatar de elita

Mesajde biaskitchen » 07/01/2014 08:45

Pupi, Dani, Claudia,Inna, Mara,Cristina
:love: :hug: :love:
Buna dimineata!
Fişiere ataşate
buna_dimineata_4152.jpg
buna_dimineata_4152.jpg (99.07 KiB) Vizualizat de 835 ori

xanora
Bucatar Sef

Mesajde xanora » 07/01/2014 04:03

SAluti a tutti!!

Am savurat din plin cafelutele , incepand cu prima pagina :blushing: , multumesc de tratatie...
Nu mai stiu sigur daca am zis pe 1 ianuarie, am avut pb cu netul atunci, dar pt a indeparta orice dubiu : LA MULTI ANI 2014, sa aveti un An Nou mai bun, mai plin si cu multa dragoste!

Azi e Taierea Capului Sf Ioan Botezatorul, e o zi speciala pt mine din varii motive. Tata, sora, bunicul.... Si sa va traiasca cu numele toti cei ce aveti de sarbatorit onomastici in familie :party: :flower:

Tot azi implinim prima noastra luna :blushing: Aseara am incercat sa il masuram si daca nu am gresit prea mult, de la 50,5 cm la nastere avem in jur de 54,5 cm acum. Eu cred ca nu am gresit prea mult, deja sunt hainute care nu ne mai vin :D Duminica am facut un drum mai lung pana la biserica ortodoxa romaneasca unde va fi increstinat pe 8 februarie si a fost atat de cuminte tot drumul de 40 in dus, cat am stat la slujba si dupa cat am vorbit cu parintele, pe drum inspre casa...Dar si cand am ajuns, cineva si-a cerut drepturile :P

Pupi , filmuletul nu mi s-a incarcat, o sa incerc mai pe seara :( Dar povestioara curcubeului este foarte frumoasa, cu voia ta am impartasit-o si unor prietene ce au copii mai maricei iar eu am salvat-o in laptop pt viitor. Schimband un pic limbajul se poate face accesibila piticotilor , multumesc mult :hug: :pup: :hug:

Dani , gandeste-te ca nu mai e mult si iar vei imbraca salonul cu bradul...pana atunci ne pregatim pt Sarbatorile Pascale, anul asta am in plan un decor super, nu plecam nicaieiri :wink:

Crista , multumesc pt muzica deosebita, Ioana Radu este una din favoritele mele, Chiar am avut ocazia sa o ascult live cand eram mai mititica si asa s-a nascut dragostea mea pt romante. :hug: :love:

Bia noi o sa "furam" filmul de pe net :P Ador filmele pt copii si adulti, am inteles si eu ca e super. O sa iti impartasesc impresii cat de curand. Pana atunci trebuie sa vad ultimul cu Tom&Jerry :P De Craciunul asta am vazut cateva filme de animatie din 2013, super!

Inna draga mea, nu te-am mai vazut de mult, nici eu nu prea am mai fost asa de des la cafenea, te :pup: si spor la gatit :hug: :peace:

Antonia , astept poze cu zapada si sa ne povestesti ce a facut Antonel la ski :D Sper ca ati avut parte de vreme buna :hug: :flower:

No, daca am scapat pe cineva imi cer scuze :master:
Va :pup: si :hug: cu :love: :peace:
xanora
"Eu sunt o-mperechere de straniu
Şi comun,
De aiurări de clopot
Şi frământări de clape -
În suflet port tristeţea planetelor ce-apun,
Şi-n cântece, tumultul căderilor de ape..." Ion Minulescu " Ecce homo"

Înapoi la “Zona libera”