Cafeneaua ( 59)

Discutii libere pe orice tema

Moderatori: miha1950, Nally, adi, maria MIHULESCU, kia, adinush, octavian, Moderatori

maraarad
Bucatar

Mesajde maraarad » 20/01/2014 07:18

Buna fetele :hug:
Eu azi am trebaluit toata ziua prin casa mai exact am luat dulapurile la rand :badday: :badday: sant rupta de oboseala dar am terminat traba .
Pupi ce frumos e la cascada .ce locuri frumoase aveti acolo,eu ca sa ies din NY sa mergem prin imprejurimi ne ia 2 ore bune si asta depinde de trafic .
Si eu imi amintesc de Town Square din LV am nimerit acolo din gresala .
Va doresc o saptamana usoara tuturor.
Fişiere ataşate
11_9939.jpg
11_9939.jpg (58.46 KiB) Vizualizat de 1094 ori
hi

biaskitchen
Bucatar de elita

Mesajde biaskitchen » 20/01/2014 07:46

Bia si mie mi-a placut ”indemnul”. :hug: De multe ori ma gandesc ce bine ar fi daca am putea sa traim fiecare zi la max... Acum daca a venit vorba despre indemnuri frumoase, scriu cateva randuri care mi-au ramas in suflet de-a lungul anilor (cu siguranta le cunosti dar mi-a fost drag sa le scriu): ”You've gotta dance like there's nobody watching, love like you'll never be hurt, sing like there's nobody listening and live like it's heaven on earth”. :vis:

Pana ajunge Pupi iti scriu link-ul spre ”Metode si tehnici de ornare a torturilor”: http://www.reteteculinare.ro/forum/disc ... ilor-6613/

P.S. Shostakovich - Second Waltz mi-a placut nespus de prima data cand l-am ascultat iar acum ii place si lui Antonel.

:hug:[/quote]

Antonia, foarte frumoase randuri, asa ar trebui sa traim.
Multumesc pt link!
Second Waltz este superb, amavut o perioada cand il ascultam obsesiv de mult.

:hug: :love: :hug:

biaskitchen
Bucatar de elita

Mesajde biaskitchen » 20/01/2014 07:47

Pupi, niste poze spectaculoase!
=D> :love: =D>

alejoe
Bucatar de elita

Mesajde alejoe » 20/01/2014 03:52

PUPI frumoase poze :) :)
ANTONIA frumos indemn probleme este ca uitam sa il punem in practica :(
BIA il legatura cu ornarea torturilor si eu am invatat multe de la PUPI am facut si experiente cu pasta de zahar dar dupa parerea mea pasta de marsmellow ( nu cred ca l-am scris bine ) este ideala pentru facut figurine si ornat este mult mai maleabila decat pasta de zahar cu ea am facut tortul cu Peppa pig :wink:
Fişiere ataşate
oct_2013_3829.jpg
oct_2013_3829.jpg (69.06 KiB) Vizualizat de 1070 ori
claudia

inna_tina
Bucatar

Mesajde inna_tina » 20/01/2014 04:56

alejoe scrie:PUPI frumoase poze :) :)
    BIA il legatura cu ornarea torturilor si eu am invatat multe de la PUPI am facut si experiente cu pasta de zahar dar dupa parerea mea pasta de marsmellow ( nu cred ca l-am scris bine ) este ideala pentru facut figurine si ornat este mult mai maleabila decat pasta de zahar cu ea am facut tortul cu Peppa pig :wink:

Ce frumos ti a iesit!!!! Astia micii sunt inebuniti dupa Peppa :P :P .
Ai niste maini binecuvantate!!! :hug: :pup: :love:
Tina Chl

inna_tina
Bucatar

Mesajde inna_tina » 20/01/2014 05:00

Pupi :hug: :hug: !!
Fetelor, :hug: :hug: !!

Sper ca ati avut un weekend placut..noi am fost plecati la Milano, dar ploaia nu s-a oprit nici o secunda...a plouat non-stop tot weekendul.

Va pup!! :hug: :love:
Fişiere ataşate
ceai_verde.jpg
ceai_verde.jpg (20 KiB) Vizualizat de 1064 ori
Tina Chl

Danieluta
Expert in arta culinara

Mesajde Danieluta » 20/01/2014 06:19

pupi scrie:Dani, culmea este ca si eu m-am gandit azi la tine si la Town Square si ma gandeam cam pe unde s-a deschis noul restaurant si , normal :P , ma gandeam ca ai sa faci poze si ai sa postezi....eram tare curioasa cum este mancarea....e :peace: si data viitoare cand mai ajung acolo, poate mancam impreuna :hug: :hug: :pup: :pup: .

Pupi,masuta noastra era libera cind am trecut pe linga ea... :vis: Imi pare rau ca nu am pozat-o... :( Astept cu drag ziua cind vom fii din nou impreuna... :hug: :pup: :flower:

Fotografiile tale sint superbe,o priveliste de vis... :vis:

Danieluta
Expert in arta culinara

Mesajde Danieluta » 20/01/2014 06:26

Va doresc tuturor o zi/seara frumoasa... :flower:

...astazi iar avem o zi calduroasa cu 21*C... :vis:
Fişiere ataşate
breakfast_croissants_bagels_juice_jam_coffee.jpg
breakfast_croissants_bagels_juice_jam_coffee.jpg (59.32 KiB) Vizualizat de 1051 ori

biaskitchen
Bucatar de elita

Mesajde biaskitchen » 20/01/2014 07:19

Claudia,ti-a iesit super tortul. Dar unde se gaseste pasta asta de marshmallow? sau ai facut-o tu?

inna_tina
Bucatar

Mesajde inna_tina » 20/01/2014 07:26

biaskitchen scrie:

Claudia,ti-a iesit super tortul. Dar unde se gaseste pasta asta de marshmallow? sau ai facut-o tu?

Acum ma bag eu in seama ca si musca =)) =)) , pasta de marshallows se poate pregatii in casa....se topesc bureteii si apoi pasta rezultata se poate modela ( asa am gasit eu pe net, fara ca sa si incerc)...Claudia daca gresesc, scuza ma!!
:hug: :love: :pup:
Tina Chl

Înapoi la “Zona libera”