Cafeneaua ( 59)

Discutii libere pe orice tema

Moderatori: miha1950, Nally, adi, maria MIHULESCU, kia, adinush, octavian, Moderatori

d_dana_a
Bucatar de talie internationala

Mesajde d_dana_a » 19/01/2014 08:26

Imi place foarte mult Andre Rieu :love: :love: :love: :love: :love:
...trec si eu pe aici si va servesc cu un ceai minunat :buuun: :buuun: :buuun:
:hug: :love: :pup: :flower:
Fişiere ataşate
o_ceasca_de_ceai_de_fructe_de_padure_868b33473bf1ad.jpg
o_ceasca_de_ceai_de_fructe_de_padure_868b33473bf1ad.jpg (41.34 KiB) Vizualizat de 933 ori
Imi place sa gatesc...
Imagine

alejoe
Bucatar de elita

Mesajde alejoe » 19/01/2014 08:50

Ma bucur ca ati venit la cafeluta , DANA chiar un ceai de fructe de padure am baut cu putin timp in urma :wink:
DANI ce frumos cald la voi iti doresc plimbare placuta :love:
ANTONIA e o alta viata cu calculatorul in functiune :) :)
O seara placuta , la noi program de meci fotbal american in seara asta :D
claudia

biaskitchen
Bucatar de elita

Mesajde biaskitchen » 19/01/2014 09:07

Bia am vazut fotografiile, sunt foarte frumoase! Cred ca a fost foarte interesant. Cand am inceput sa scriu pe RC m-am gandit ca am sa invat de la Pupi sa folosesc pasta de zahar (citeam si scriam notite dupa tutorialul ei ”Decorarea torturilor”) :) si apoi mi-am dat seama incet incet ca de fapt imi place sa framant paine (tot datorita ei mi-am facut curaj si am inceput sa framant prima paine). Ma bucur ca ati avut o zi frumoasa!

Frumos indemnul!
Imi amintesc ca am citit si eu tutorialul luiPupi despre decorarea torturilor dar acumnul-am mai gasit.Am studiat putin pe RC inainte sa mergem la seminar dar am gasit doar retete de pasta de zahar si forme din fondant.O rog pe Pupi sa-mi scrie si mie dinnou linkul .
La seminar a fost distractiv, mai ales ca eu am pus gresit cochilia melcului si a observat profesoara.Am ajuns rau sa nu mai stiu cum arata un melc!
=))

Danieluta
Expert in arta culinara

Mesajde Danieluta » 20/01/2014 12:04

antoniah scrie:Dani ma bucur ca te simti bine. Pofta buna si plimbare frumoasa!

Antonia,iti multumim... :hug: :hug: :hug: Ne-am gindit la tine dupa ce am vorbit... :wink:
Ultima oară modificat 20/01/2014 12:14 de către Danieluta, modificat 1 dată în total.

Danieluta
Expert in arta culinara

Mesajde Danieluta » 20/01/2014 12:05

alejoe scrie:DANI ce frumos cald la voi iti doresc plimbare placuta :love:

Claudia,iti multumim... :hug: :hug: :hug:

Danieluta
Expert in arta culinara

Mesajde Danieluta » 20/01/2014 12:06

Danuta frumoasa,Bia,ma bucur mult sa va vad la Cafenea... :hug: :hug: :hug:

antoniah
Expert in arta culinara

Mesajde antoniah » 20/01/2014 12:08

biaskitchen scrie:
Frumos indemnul!
Imi amintesc ca am citit si eu tutorialul luiPupi despre decorarea torturilor dar acumnul-am mai gasit.Am studiat putin pe RC inainte sa mergem la seminar dar am gasit doar retete de pasta de zahar si forme din fondant.O rog pe Pupi sa-mi scrie si mie dinnou linkul .
La seminar a fost distractiv, mai ales ca eu am pus gresit cochilia melcului si a observat profesoara.Am ajuns rau sa nu mai stiu cum arata un melc!
=))

Bia si mie mi-a placut ”indemnul”. :hug: De multe ori ma gandesc ce bine ar fi daca am putea sa traim fiecare zi la max... Acum daca a venit vorba despre indemnuri frumoase, scriu cateva randuri care mi-au ramas in suflet de-a lungul anilor (cu siguranta le cunosti dar mi-a fost drag sa le scriu): ”You've gotta dance like there's nobody watching, love like you'll never be hurt, sing like there's nobody listening and live like it's heaven on earth”. :vis:

Pana ajunge Pupi iti scriu link-ul spre ”Metode si tehnici de ornare a torturilor”: http://www.reteteculinare.ro/forum/disc ... ilor-6613/

P.S. Shostakovich - Second Waltz mi-a placut nespus de prima data cand l-am ascultat iar acum ii place si lui Antonel.

:hug:

pupi
campion la gatit
campion la gatit

Mesajde pupi » 20/01/2014 01:10

Am ajuns si eu dar tare tarziu....diferenta asta de ore uneori se pare ca e prea mare :P ...
Anto, mersi de ajutor, sper sa ii fie util Biei.....imi place si mie postarea ta de mai sus
:hug: :hug: :pup: :pup:

Bia :hug: :pup:

Dani :hug: :hug: :pup:

Claudia, Mara, Lucia,Danuta, Inna :hug: :hug: :pup: :pup:

Danieluta
Expert in arta culinara

Mesajde Danieluta » 20/01/2014 01:15

pupi scrie:Dani :hug: :hug: :pup:

Pupi,sa stii ca te-am pomenit astazi in Town Square... :hug: :hug: :hug:

pupi
campion la gatit
campion la gatit

Mesajde pupi » 20/01/2014 04:31

Dani, culmea este ca si eu m-am gandit azi la tine si la Town Square si ma gandeam cam pe unde s-a deschis noul restaurant si , normal :P , ma gandeam ca ai sa faci poze si ai sa postezi....eram tare curioasa cum este mancarea....e :peace: si data viitoare cand mai ajung acolo, poate mancam impreuna :hug: :hug: :pup: :pup: .
Eu acuma am venit acasa, am fost la cascada sa vedem ce s-a intamplat. A cazut un bolovan mare de tot chiar de deasupra cascadei si izbindu-se de stanci a fost aruncat pana la podul care este la nivelul unde se termina cascada lunga si incepe cea scurta....am sa caut o poza si am sa o postez sa vezi despre ce e vorba.
Stanca desprinsa si cazuta a facut o gaura in pod, acuma este inchis acolo, nu se mai poate urca pana sus( 1,8 km), nici macar pe pod nu se mai poate intra. Cica vor dura lucrarile destul de mult pentru ca trebuie refacut complet podul( e foarte vechi) si facut unul nou, trebuie adunati bani din donatii pentru ca locul respectiv doar din asa ceva se intretine.... :hug: :hug: :pup: :pup:
Fişiere ataşate
059_multnomah_falls.jpg
059_multnomah_falls.jpg (95.05 KiB) Vizualizat de 876 ori
081_cascada_multnomah.jpg
081_cascada_multnomah.jpg (145.57 KiB) Vizualizat de 876 ori
082_cascada_multnomah.jpg
082_cascada_multnomah.jpg (151.62 KiB) Vizualizat de 876 ori

Înapoi la “Zona libera”